Исцедок во бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
MarijaLj
Нов член
Нов член
Мислења: 73
Придружен: 29 Nov 2013, 11:17
Му се допанале: 59 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by MarijaLj » 11 Dec 2013, 13:04

Bobe nemoj mnogu da mu se paicis, vaka citajki niz forumov svativ deka i ti i jas sme edni GOOOOLEMI panicarki.

Jas vcera koga bev na ginekolog koga slusavme srceva reakcija doktorot mi rece deka e normalno jas prvo imav kafen iscedok, pa doktorot prepisa dobroston x2 vo denot, sega veke kafenoto mi go nema ama zatoa imam custvo kako da sum pomocana celo vreme, i koga i da se brisam imam nesto kako belo pranje ama ne e belo pranje odnosno kako sluz koga sum imala ovulacija....Resiv vise da ne se zamaram, stom doktorot mi vika deka i jas i bebusko sme vo red i se ide kako sto treba, nemozam dopolnitelno da se optovaruvam.

Plus zborev i so drugarki sto se isto trudnicki i site gi imame goredolu istite reakcii.

(bu) dance (joy)

mimence
Нов член
Нов член
Мислења: 36
Придружен: 02 Oct 2013, 10:00
Му се допанале: 8 пати
Им се допаднал: 5 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by mimence » 17 Dec 2013, 07:41

dobro utro meshina!
ke ve molam za sovet.14+2 dena sum i denes osetiv iscedok kako voda ziva voda stanav ne mnogu ama dovolno da krenam panika.kolku e toa normalno mi e strav da ne e plodova voda ne daj boze ,,,,

MarijaLj
Нов член
Нов член
Мислења: 73
Придружен: 29 Nov 2013, 11:17
Му се допанале: 59 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by MarijaLj » 17 Dec 2013, 09:24

mimence wrote:dobro utro meshina!
ke ve molam za sovet.14+2 dena sum i denes osetiv iscedok kako voda ziva voda stanav ne mnogu ama dovolno da krenam panika.kolku e toa normalno mi e strav da ne e plodova voda ne daj boze ,,,,
Mimence, jas seuste ne sum dosla do taa nedela zdravje ke dojdam za nekoe vreme ama drugarka mi e bas kako tebe i ona gi ima istite iscedoci, razgovarala so doktorkata i i rekla deka e normalno....No kako i da e mozes da ja slusnes tvojata doktorka/doktor i ke ti kazat za da se smiris

Pozdrav (kup)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by saska075 » 17 Dec 2013, 09:50

Мименце и јас имам понекогаш таков исцедок-по водест.Ако не е чест или со мирис и боја нема место за паника.

MarijaLj
Нов член
Нов член
Мислења: 73
Придружен: 29 Nov 2013, 11:17
Му се допанале: 59 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by MarijaLj » 18 Dec 2013, 14:12

Taman covek ke se olabavi i OP nesto ti go pomatuva umot....Pred dva casa na rabota nesto stoev i osetiv toplicno nesto kako da mi iskaca i odma nakaj WC da vidam sto e....pak ona dosandno zlatno zosto kafenko malce, a taman nemav podolgo vreme....me pobudaluvaat vakvi situacii....mu se javiv na doktorot mi rece utre da me vidi nemozel po telefon nisto, a taman pred edna nedela si bev za srceva reakcija i super bese bebusko...

Dajte mi nekoe mislenje ili sovet pls (comp) (comp) (comp) (comp) (comp) (comp) (comp) (comp)

iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by iva-iva » 22 Dec 2013, 14:53

MarijaLj wrote:Taman covek ke se olabavi i OP nesto ti go pomatuva umot....Pred dva casa na rabota nesto stoev i osetiv toplicno nesto kako da mi iskaca i odma nakaj WC da vidam sto e....pak ona dosandno zlatno zosto kafenko malce, a taman nemav podolgo vreme....me pobudaluvaat vakvi situacii....mu se javiv na doktorot mi rece utre da me vidi nemozel po telefon nisto, a taman pred edna nedela si bev za srceva reakcija i super bese bebusko...

Dajte mi nekoe mislenje ili sovet pls (comp) (comp) (comp) (comp) (comp) (comp) (comp) (comp)

MarijaLj јас имав нон стоп бело прање проѕирно безбојно до бело густо и ми се случи да во 8ма недела имам розеникав исцедок, а веќе имаше срцева акција се извадов од памет, беше 22ч кога видов одма на болница ме прегледа гинекологот и ми рече дека е се во ред на многу бремени им се случувало тоа во рана бременост. Се надевам дека е се во ред кај тебе.. поздрав

MarijaLj
Нов член
Нов член
Мислења: 73
Придружен: 29 Nov 2013, 11:17
Му се допанале: 59 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by MarijaLj » 23 Dec 2013, 09:07

Iva jas odma utredenta pravec na lekar....me sedna doktorot na stol mi rece deka imam dosta sekret i ke mi istekuva uste nekoe vreme i da ne se panicam....me sedna i na eho i bebusko ima racinja i nodzinja i malku plivka presrekna bev prculkoto malo raste i se razviva i samo taka da mi prodolzi

Pozdrav do site mamicki (t3) (t3) (t3)

iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by iva-iva » 24 Dec 2013, 02:00

MarijaLj wrote:Iva jas odma utredenta pravec na lekar....me sedna doktorot na stol mi rece deka imam dosta sekret i ke mi istekuva uste nekoe vreme i da ne se panicam....me sedna i na eho i bebusko ima racinja i nodzinja i malku plivka presrekna bev prculkoto malo raste i se razviva i samo taka da mi prodolzi

Pozdrav do site mamicki (t3) (t3) (t3)
Алал да ти е што издржа до сабајле јас неможев поноќе одев :) инаку и мене ми даде таков одговор дека има многу секрет и ќе истекува ама бидејќи јас сум паничар по природа ми го исчисти (smile). Машала за бебувчињата, ние да уживаме во нашите труднички денови .. позз

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Happy^_^ » 31 May 2014, 20:44

И кај мене има исцедок, лугаво бел е го немам на гаќи туку го забележувам кога се мијам, и понекогаш осеќам како чешање, дали е кандида?

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Исцедок во бременоста

Post by Filigran » 31 May 2014, 20:50

Незнам (confus) (tap)
јас имам постојано исцедок, носам секојдневни влошки, ама не ме чеша. Баш денес читав дека е нормално во текот на бременоста да има засилено излачување на секрет.

Одговори

Return to “Бременост”