Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11002
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5788 пати
Им се допаднал: 3546 пати

Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Debora » 14 Jan 2010, 10:51

Срцето почнува да чука 18 дена по зачнувањето. Замислете менструацијата касни 3-4 дена, а кај бебето веќе почнува да чука срценцето. Но тогаш се уште не може да се чуе на ехо. Кога прв пат го чувте срцето? Многу мајки тогаш се преплавени и велат дека тоа е единствено чувство. (bu)

MAMA_M
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 14 Nov 2009, 20:32
Им се допаднал: 1 time

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by MAMA_M » 14 Jan 2010, 13:03

првиот пат на 6 недели, а вториот нешто покасно - 8 недели...... дури се исплаши докторката што не го регистрираше на 6-7 недели, па ме викна по една недела на контрола

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Annabel » 14 Jan 2010, 15:06

И двете во 6-та недела од бременоста.

Emce
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 04 May 2010, 12:15
Им се допаднал: 1 time

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Emce » 04 May 2010, 12:30

Za prvoto detence okolu 7ta nedela a za vtorovo sega vo 9ta nedela i moram da kazam deka toa e neverojatno custvo.

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Petra » 04 May 2010, 15:03

Прв пат го слушнав срценцето во 6-та недела и прекрасно е чувството.

slavica
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 09 Sep 2010, 16:06
Location: Greece

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by slavica » 09 Sep 2010, 16:29

6ta nedela (smile)

Kalince
Нов член
Нов член
Мислења: 78
Придружен: 01 Mar 2010, 12:11
Им се допаднал: 1 time

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Kalince » 12 Sep 2010, 15:31

Vo 7ta nedela. Custvoto e neopislivo, treba samo da se dozivee.

Beluvce
Редовен член
Редовен член
Мислења: 347
Придружен: 15 Sep 2010, 14:18
Location: Germanija
Им се допаднал: 2 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Beluvce » 29 Sep 2011, 17:23

Jas prvpat go slusnav i vidov vo 6ta nedla, bev voodusevena, no veruvajte maz mi bese uste povozbuden od mene (smile)

Cooper
Член
Член
Мислења: 108
Придружен: 09 May 2011, 13:17

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Cooper » 29 Sep 2011, 18:29

vo 7 nedela..za malku ke se rasplacev (smile) (love5)

RIBI_IGM
Нов член
Нов член
Мислења: 48
Придружен: 03 Sep 2011, 16:14

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by RIBI_IGM » 11 Oct 2011, 15:08

7-ta nedela ..prekrasno cuvstvooo (bu) (bu) (bu)

Одговори

Return to “Бременост”