Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
srcence moicko
Нов член
Нов член
Мислења: 15
Придружен: 08 Nov 2013, 12:54
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 1 time

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by srcence moicko » 08 Nov 2013, 13:07

jas sum nova na forumot i da vi kazam vcera ben na dr inaku sum 6 nedela od bremenosta i nemase uste srceva reakcija a doktorot mi rece deka plodot e porasnat ,a inacu sum zacineta so ivf ke puknam od maka epten mi e straf za 3 dena mi rece pak da odam ne znam so ke bide aj da se nadevam na dobro poz i ako ima nekoj so takov pr neka mi pise

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Радост » 08 Nov 2013, 13:10

(dobr) и почесто да се дружиме. Инаку наназад и на темава имаме споменато дека пред 7-ма, најчесто и 8-ма недела не се слуша срценцето, малечко е уште. (love5) Само позитивни мисли и да продолжи да си расте. (joy)

srcence moicko
Нов член
Нов член
Мислења: 15
Придружен: 08 Nov 2013, 12:54
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 1 time

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by srcence moicko » 08 Nov 2013, 13:17

Радост wrote:(dobr) и почесто да се дружиме. Инаку наназад и на темава имаме споменато дека пред 7-ма, најчесто и 8-ма недела не се слуша срценцето, малечко е уште. (love5) Само позитивни мисли и да продолжи да си расте. (joy)
fala vi mnogu radost se nadevam deka use dva dena ke go slusnam nestrpliva sum

Tincominco
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 13 Nov 2013, 19:59
Им се допаднал: 1 time

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Tincominco » 18 Nov 2013, 21:33

во 6 недела , нешто неописливо убаво :)

iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by iva-iva » 22 Dec 2013, 14:41

Во 6та недела, бевме да потврдиме бременост и имаше веќе срцеви отчукувања, се наежив и солзи ми дојдоа на очите, одтогаш секој месец на прегледи и додевам на докторката да ми пушти да го слушнам срценцето на моето најмило.

tina
Член
Член
Мислења: 110
Придружен: 07 Feb 2011, 17:53
Му се допанале: 32 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by tina » 24 Dec 2013, 13:27

Zdravo devojki,imam edno prasanje za koe se nadevam deka nekoj ke mi dade mislenje,utrovo edna drugarka bese za sreva akcija koja e 7 nedela,go slusnale srcenceto megutoa doktorot i rekol deka cuka malku posporo no istovremeno i kazal deka mesto za panika nema,idal da pie Dabroston 10 dena i pak na kontrola.Ke Ve molam za mislenje i iskustvo okolu ova. Pozdrav (kup)

tina
Член
Член
Мислења: 110
Придружен: 07 Feb 2011, 17:53
Му се допанале: 32 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by tina » 24 Dec 2013, 17:19

Ocekuvam odgovor (confus)

iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by iva-iva » 25 Dec 2013, 01:53

tina wrote:Zdravo devojki,imam edno prasanje za koe se nadevam deka nekoj ke mi dade mislenje,utrovo edna drugarka bese za sreva akcija koja e 7 nedela,go slusnale srcenceto megutoa doktorot i rekol deka cuka malku posporo no istovremeno i kazal deka mesto za panika nema,idal da pie Dabroston 10 dena i pak na kontrola.Ke Ve molam za mislenje i iskustvo okolu ova. Pozdrav (kup)
нека побара мислење од друг гинеколог по можност од приватните, ама побрзо ..

tina
Член
Член
Мислења: 110
Придружен: 07 Feb 2011, 17:53
Му се допанале: 32 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by tina » 27 Dec 2013, 14:14

Ti blagodaram iva-iva na odgovorot vcera bevme vo Re-medika kaj Hadzi-Lega rece deka e sve vo red so plodot,ima mnogu malo odlepuvanje na postelkata koe ne e zagrizuvacko i da prodolzi da pie Dabroston bidejki nekolku pati i se javuva kafeav iscedok.

b bebe
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 11 Mar 2013, 18:45
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by b bebe » 30 Jan 2014, 01:15

nie go slusnavme srcenceto na 6 nedela od bremenost i navistina mnogu olesnuva pontamu, jas onaka bev na pregled mi se kazi malku telesnata temperatura i onaka neocekuvano bese i op pocna da cuka

Одговори

Return to “Бременост”