Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Filigran » 17 Feb 2014, 21:29

Јас сум во 7 недела на бременост. На ехо ќе одам во понеделник кога ќе влезам во 8 недела. Се надевам дека ќе го слушнам срценцето како чука :x :x :x

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by sunshine_2012 » 17 Feb 2014, 21:43

Срценцата на моите деца ги слушнав околу 6-7 недела. прекрасно чуство. (smile)

kiki
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 15 Feb 2014, 19:46

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by kiki » 19 Feb 2014, 14:44

Prv den od 7 nedela,no samo go vidovme srcenceto sto cuka a ton nemase. Neznam dali doktorov nemase ukluceno ton ili bese rano .....Nemozam da docekam da pomini uste edna nedela da odam na kontrola i da si go vidam bepceto (smile)

Aneri
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 04 Mar 2014, 21:10
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 9 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Aneri » 09 Mar 2014, 14:54

Vo 8 ma nedela. Moeto srce i na bebeto cukaa skoro isto , mnogu bev vozbudena edvaj cekav da mi kaze deka e se vo red. Mnogu mi olesna. i me viknaa pak da dojdam posle dve nedeli...A sega cel mesec cekam do slednoto eho i 4d (sad1) . Vakva vozbuda i zaiteresiranost za neshto nikogas do sega nemam doziveano.

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Mau » 09 Mar 2014, 20:54

Последниот ден од 6та недела, ја прашав докторката случајно да не е тоа моето срце (rolll)

kika25
Нов член
Нов член
Мислења: 11
Придружен: 25 Feb 2014, 09:09
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 3 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by kika25 » 10 Mar 2014, 09:08

7+2

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Happy^_^ » 01 Apr 2014, 12:36

6+5 (rad) бев во облаци и др ни вика сега ќе слушнете нешто и не ми се веруваше дека јас имам во мешето бебе со срцева акција а не циста (rad)

elizabetta
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 23 Mar 2014, 20:01
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 4 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by elizabetta » 02 Apr 2014, 21:44

Jas vo 7ma nedela, tolku bev vozbudena i srekna so ocite mi se nasolzija :) Cuvstvoto bese neopislivo...

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by SMESKO » 02 Apr 2014, 21:54

Кога го читам вашето искуство и се чудам на мојата докторка која во суштина никогаш не ми ја даде таа можност да му го чујам срценцето,кај мене беше констатирано дека има бременост и дека срце се развива,ама јас никогаш не го слушнав (confus) .Ме радува тоа што вие го доживеавте тоа прекрасно чувство (love5) (love5) (love5)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Happy^_^ » 03 Apr 2014, 12:04

Смешко на постаро ехо мислам и дека само се гледа мила... Се молам за тебе, Господ за брзо да ти даде повторно бебенце и да ни пишеш на оваа тема како си го слушнала срценцето (love5)

Одговори

Return to “Бременост”