Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by SMESKO » 03 Apr 2014, 13:02

Хепи највероватно се работеше за старо ехо,сега има донесено нова апаратура,се надевам дека на него се слуша нешто (rolll) ,сеуште не го имам пробано но кај е Господ никој не е (a2) (a2) (a2)

hope14
Нов член
Нов член
Мислења: 49
Придружен: 29 Oct 2013, 13:29
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by hope14 » 04 Jul 2014, 13:08

6+5, во средата бев на прв преглед и го видовме срценцетокако пулсира, побарав звук, ама ми рече, ај да не го зрачиме, да не му пуштам доплер, еве го се гледа (confus) , ама ај може така треба, он си знае. (smile)

LILJANCETO
Нов член
Нов член
Мислења: 14
Придружен: 01 Jul 2014, 10:43
Location: Stip
Им се допаднал: 12 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by LILJANCETO » 08 Jul 2014, 12:34

Vcera na prviot pregled dance (t3) prekrasen emotiven moment, bevme so soprugot i se razneznivme..slusnavme ja srcevata reakcija, mnogu ubavo cuvstvo daj boze sekoj da go oseti toa:)
slika prva iame vekje:)) (thumbsup) (thumbup)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Happy^_^ » 08 Jul 2014, 12:43

Честиткииииииии (rad) нема поубаво чувство дефинитивно иако јас на секое слуашање незнам каде се наоѓам (rad)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by buci12345678 » 10 Nov 2014, 10:42

за жал и јас не можев да го слушнам се работеше за старо ехо но докторот ми покажа каде е срценцето и го видов само како мрда тогаш бев 5 недели и 6 дена. чуството е прекрсно неможам да опишам (rad)

Purple Butterfly
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 19 Sep 2014, 13:12
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Purple Butterfly » 11 Nov 2014, 12:21

Вчера бев на лекар и го видов како пулсира,немаше звук мислам дека е постаро ехо а јас сум 6+3.Само се да биде во ред,ке го чуеме понатаму.Туку ми рекоа дека сум имала свртена матка,така сум била од раѓање,факт што не сум го знаела и не претставува никаков проблем понатаму само ми е чудно никој до сега да не примети.Мило ми е што ја сменив матичната...Поздрав девојки,имајте убав ден (coffee) (coffee) (coffee)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Maceto » 13 Nov 2014, 21:18

Здраво девојки (part) Еве јас и овде да си пишам (rad) Денес бевме на срцева реакција и го слушнавме срценцето (lovet) (lovet) Инаку сум 6+3 и кое чувство незнам дај боже секој да си го осети (bu) (bu) Убава вечер мили мои (grupna-gushka)

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Maaja » 05 Dec 2014, 14:07

И ние го слушнавме срценцето во средата ... инаку бев 7+1 .... преубаво чувство (lovet) (love5) (rad)

anja
Член
Член
Мислења: 158
Придружен: 17 Feb 2010, 20:48
Им се допаднал: 7 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by anja » 28 Jan 2015, 18:02

5+3
отидов кај гинекологот тотално разочарана бидејќи прокрварев, а слушнав 2 срценца (smile)

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by WhiteRose » 28 Jan 2015, 18:29

anja wrote:5+3
отидов кај гинекологот тотално разочарана бидејќи прокрварев, а слушнав 2 срценца (smile)
Mnogu mi e milo Anja (rad). Dupla radost e ova. Ti posakuvam sekoe dobro i normalna i lesna bremenost. (part)

Одговори

Return to “Бременост”