Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Sashka » 21 Feb 2015, 09:54

На полни 7 недели бевме, го слушнавме (love5)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by sunshine_2012 » 04 Mar 2015, 15:55

Исто и ние полни 7 недели и го слушнавме срценцето. (smile)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by sweety » 05 May 2015, 17:04

7+5 прв пат го слушнав и видов срценцето многу интересно исто како ѕвезда кога трепка (love5) (love5) цел ден паметот само во тоа ми беше dance dance

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Lena_nela » 19 May 2015, 14:51

Денес бев на контрола и го слушнав срценцето најубаво,а бремена сум 8нед.и 4 дена (lovet)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by RedRose30 » 19 May 2015, 14:57

Se rastopiv (love5)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by SMESKO » 09 Nov 2016, 11:39

Вo 12 неделa кoгa бев нa скрининг,oтчукувaњaтa беa 161 (love5) преубaвo чувствo

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by Lejla7 » 09 Nov 2016, 13:43

8мa неделa, пoтoчнo 7+6. (love5)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by aneance » 11 Nov 2016, 17:51

На првата контрола 6+2

happy mommy
Нов член
Нов член
Мислења: 20
Придружен: 25 Mar 2017, 14:06
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 11 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by happy mommy » 24 Apr 2017, 23:03

7 недела и кога го пушти докторот ми запре здивот, се стопив (rad)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Кога прв пат го чувте срцето на бебето

Post by borjana » 09 Jan 2018, 17:03

6 неделии 2 дена, матичната е на одмор па бев на државна таму ми кажаа дека има срцева реакција. На 15 сум на контрола малку сум исплашена дека минатиот пат имав мртов плод.

Одговори

Return to “Бременост”