чувство на затегнат стомак во бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Tinkerbell
Нов член
Нов член
Мислења: 53
Придружен: 09 Nov 2011, 10:38
Location: Opatija, Rijeka, Hrvatska
Им се допаднал: 1 time

Re: чувство на затегнат стомак во бременоста

Post by Tinkerbell » 01 Dec 2011, 20:16

Nema na sto ivana za toa sme si site tuka da si pomagame kolku mozeme :)))

Bebce
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 02 Apr 2018, 10:02
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 3 пати

Re: чувство на затегнат стомак во бременоста

Post by Bebce » 16 Aug 2018, 11:21

Девојки, ми треба ваше мислење. Влегувам во 20 недела. Од пред некој ден почнав да го чувствувам бебето и тоа убаво, некогаш како нешто да лета внатре, а некогаш баш како удари. Е сега, кога лежам, најчесто на грб завележувам дека на одредено место стомакот ми се затегнува и потоа следува најчесто мрдање на тоа место. Немам болки. Го чувствувам, доста е темпераментно уште од ептен мало на ехо се превртува 100ка на саат :D Најчесто тоа затегање ми е на ниво на папокот од десната страна. Дали е нормално вака? Уште што не прочитав и веќе не знам што да мислам. Ве молам за мислење, благодарам :*

Одговори

Return to “Бременост”