Кога го откривте полот на бебето?

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Кога го откривте полот на бебето?

Post by Debora » 19 Oct 2010, 12:16

Во кој месец од бременоста дознавте какво бебе носите? Или пак сакавте да биде изненадување?

kikica
Редовен член
Редовен член
Мислења: 251
Придружен: 10 Aug 2010, 09:08
Им се допаднал: 10 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by kikica » 20 Oct 2010, 19:31

Deborce i mene me interesira ovaa tema, jas denes sum tocno 15 nedela i se prasuvam dali na sledniot ultrazvuk t.e vo petok, ke mozi da se vidi polot? kako i da e ne mi vazno i ednakvo ke se raduvam i za zenski i za maski pol no ako moze da se znae bi sakala da znam zatoa sto taka uste poveke dobivam pretstava za moeto bebence i toa nema da bidi poveke sreden rod tuku ke bidi moe since ili kerkicka zatoa mi e kef da znam :)))

Lady D
Домашен член
Домашен член
Мислења: 854
Придружен: 01 Oct 2010, 17:24
Му се допанале: 7 пати
Им се допаднал: 17 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by Lady D » 20 Oct 2010, 20:07

:) И јас би сакала кога ќе бидам бремена да го знам полот на моето бебенце, да купувам облекаааааа :)

Ana.I
Домашен член
Домашен член
Мислења: 523
Придружен: 27 Oct 2010, 22:03
Им се допаднал: 8 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by Ana.I » 29 Oct 2010, 11:06

Jas sum 16 nedela i veke znam sto nosam.Mi kazaa prv pat uste pred 3 nedeli,a minatata nedela mi potvrdija-gin. vika deka ke imam since.Ne mi se veruvase deka uste tolku rano ke doznaam,misle deka toa ke bide nekade posle 5 mesec,no moevo bebusce e kako fudbaler,sekoe odenje na eho e mnogu aktivno,ne spie,tuku samo mrda,pa blagodarenie na toa lesno mozelo da se vidi polot.no kako i da e,duri i da mi zgresile i da ispadne zensko ic ne mi e gajle,samo neka bide se dobro,da mi se rodi na prolet zivo i zdravo detence ic ne mi e gajle za drugo

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by Petra » 30 Oct 2010, 00:19

Во текот на бременоста не прашав за полот на моето бебе, сакав само да ме изненади. (love5) (smile) На еден преглед во подоцна бременост докторот рече дека може да е девојче, но му кажав дека сакам изненадување. Додека бев бремена ми беше сеедно дали ќе имам синче или ќеркичка. Само се молев да биде здраво и живо. (bu)

Frogy
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 10 Nov 2010, 13:15

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by Frogy » 27 Nov 2010, 00:10

На предходниот преглед во 15 недела неможеше никако да го види полот бидејки многу беше немирно и ги вкрстуваше нозете.Сакам да знам што иако не ми важно,само да е здраво и живо.По 10 тина дена сум на контрола па ке видиме дали ке ми каже dance

kikica
Редовен член
Редовен член
Мислења: 251
Придружен: 10 Aug 2010, 09:08
Им се допаднал: 10 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by kikica » 27 Nov 2010, 00:20

Vo 16 nedela mi kazaa deka mozebi e masko ama ne bese siguren doktorot, vo 21 sedmica jasno ni pokaza deka e masko :) i taka boze zdravje ke si imame sin! :D

tanja.m
Нов член
Нов член
Мислења: 23
Придружен: 04 Nov 2010, 11:00
Им се допаднал: 1 time

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by tanja.m » 28 Nov 2010, 19:20

za mojata prva bremenost doznav dyri vo devetiot mesec deka nosam since , a za mojava vtora bremenost mi kaza gin vo 21 nedela deka bila lepotica pa se nadevam deka e taka no sepa kako i da bidi vazno e zdravo i zivo da bidi . no sepak radosta e golema koga ke go doznaeme polot ne bebusot. koga ostanav za vtoroto bremena bev skoro 10 nedela i moeto since si dojde od gradinka i mi vika mamo sakam dedeo mraz da ni donesi bebe ama da bilo zensko so obetki i da se vikalo anastasice kako negovata drygarka . pa eve si velam deka zelbata ce mu bidi ispolneta (smile) (joy)

slavica
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 09 Sep 2010, 16:06
Location: Greece

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by slavica » 27 Dec 2010, 16:14

Уште кога бев 14 недела ми кажа докторот дека можеби е женско. Потоа во 17 недела бидејки беше рано не сакаше да потврди што е (smile) Кога бев пак на 23 недела ми кажа дека е женско (smile) Не ми е толку важен полот , важно е да е живо и здраво

miuska
Нов член
Нов член
Мислења: 8
Придружен: 09 Jan 2011, 00:18

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by miuska » 09 Jan 2011, 01:10

Полот го дознав најпрво во 4 месец од бременоста но гинекологот сеуште небеше сигурен за наредниот месец да и потврди со сигурност дека е девојче (bu)

Одговори

Return to “Бременост”