Кога го откривте полот на бебето?

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by Mau » 18 Mar 2014, 20:59

Edvaj cekam vo vtornik da vi pisam kakvo e (joy)

malenaa
Нов член
Нов член
Мислења: 23
Придружен: 14 Jan 2014, 15:00
Им се допаднал: 15 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by malenaa » 08 Apr 2014, 13:27

mamicki ajde i tuka da se pofalam...vcera bev na pregled i vtorata streka mi e masko bebule....taka da ke si imam dve sincinja...samo da mi se zivi zdravi.... (rad) (rad) (rad) (rad)
pa moze za 3 ponataka edna kerkicka ..hahah (pipi) (pipi) (pipi) (pipi)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by Filigran » 22 Apr 2014, 17:51

Во 15 + 1 си дознав дефинитивно дека моето долго очекувано и барано бебуле ќе биде машко. (joy) (joy) (joy)
Инаку , барав кај да пишам за ова. На контролата нели се гледа тежината не бебчето. Нашето е 120 гр. (laugh1) Не нет нели има според гестациските недели колав е плодот во тежина и секаде пишуваше дека во оваа недела плодот е околу 70 - 80 гр. Откако го вифов ова , побарав на друго место да прочитам и ѕаму исто. Се извадив од памет, нешто да не не е во ред. (ner) Иако докторот кога ми го кажа тоа се поднасмеа. Ама леле, мене ме копка. И вчера се утешив, напишав на англиски is it normal the baby wighs 120 grams and I am 16 weeks along.......Излезе дека е нормално и мене душава ми дојде на место. (w1) А меше имам ама мало, испакнатина, не сум на др место поправена. Леле за каква работа се опседнав самата, знам дека може звучи глупаво ама се секирам. (tongue)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by SMESKO » 22 Apr 2014, 18:20

Filigran најмила немој да ми се секираш,се ќе биди како што треба,па што ако води во тежина,тоа значи дека ќе биде силно маженце на мама и тато (rad) .Мило ми е за тебе (a2) ,цел живот да ми се радуваш,Дај Боже (big-hug)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by Peperutka » 15 May 2014, 14:15

Вчера бевме на скрининг во ГАК кај др.Џикова и го дознавме полот,моето чедо е МОМЧЕНЦЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ (rad)
Многу интересна и смешна беше ситуацијата кога ни рече дека е машко (part) (rad) (part) ни го покажа и курето :ymblushing:
Ќе си го сменам тикерчето,јас бев 100% сигурна дека е девојче (smile)Само нека си расте убаво и нека е здраво и право,ајде третото ќе биде девојче (pipi) (pipi) (pipi) (pipi)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by maried » 15 May 2014, 16:58

Uste edno junace na mama, Peperutka bas mi e milo, ajde treto pa zensko (pipi) (rad) (rad)

marioli2014
Член
Член
Мислења: 233
Придружен: 05 Jun 2014, 23:40
Им се допаднал: 31 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by marioli2014 » 07 Jun 2014, 21:17

Ve citam, i si se smeskam na vasite otkritija za polot (laugh1) .
Nie koga i da odime se so gazeto e svrteno i mrtka so nodzinjata.
Pa sakav da ve prasam, poiskusni ste od mene, Neznam dali i nascreening vo 20 nedela ako e vaka postaveno dali ke znaat da ni kazat pol? Sega ja vozime 16 nedela.
Jas nekako sum 100% sigurna deka ke bide kurlo ama ... moze da se iznenadime.
Duri i bliskite moi mi vikaat zosto koga zboris za bebeto sekogas vo maski rod zboris?
e ajde de?
(scratch)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by Happy^_^ » 09 Jun 2014, 13:53

16+5

Lucia
Нов член
Нов член
Мислења: 17
Придружен: 02 Jul 2014, 12:13
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 1 time

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by Lucia » 04 Jul 2014, 11:19

мене полот ми го кажаа уште во 12-та недела.Овде во Германија ми рекоа дека се плаќа по 50евра за откривање на полот.Но мене ниту пари ми спомна ниту па јас го прашав тој сам си кажа,но рече не сум сигурен (sad1) барав од него да ми потврди,ми рече ти кажав веќе.но на ултразвукот му го видов се познаваше куре (rad) (rad)

dani-bt
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 15 Jan 2013, 19:47
Им се допаднал: 3 пати

Re: Кога го откривте полот на бебето?

Post by dani-bt » 11 Jul 2014, 09:38

Кај мене полот ми го кажа гинекологот во 14та недела,машко е,но за посигурно рече идниот преглед ќе се види поубаво. Сега бев пред некој ден и ми го потврди истото,ќе имаме момче (smile) Само да е здраво,право и живо (smile)

Одговори

Return to “Бременост”