Секс за време на бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
majaatan
Член
Член
Мислења: 176
Придружен: 02 Nov 2012, 23:23
Location: Скопје
Му се допанале: 56 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by majaatan » 20 Mar 2013, 19:10

абе јас да ти кажам практикувам од позади,а и нормално цел да не влегува..не дека може, колкав газ иам од позади (drool) ...ама сепак полека и помалку...затоа што и јас осеќам повеќе незгодно некое чувство несо нешто друго. а да се залепиш неможеш...будало женче (rolll) тоа ретко се случува и секогаш е предизвикано од некој ненадеен страв каде веднаш се затвараат каналите...а ние како што сме влажни цело време богами...нема шанси. е денес незнам дали да го буцкам,утре сум на цтг да не ми речат остани се пораѓаш,јас ни кревет ни соба ни алишта...како дете да не ми стига дома (tongue)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by imambebe » 17 May 2013, 15:21

Јас да си ја кажам маката. Не да ми паднал секс на ум (dve) , а бре само на тоа мислам (dve) . Немој да ми се смеете. :ymblushing: Не сме имале секс со мм од лани летото. (scared) Докторот сега ни рече дека можиме, ама пусти страв. Леле што ќе се прави????

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Crnokosaa » 17 May 2013, 16:42

Imambebe te razbiram i mene samo tamu mi brci umot ama stravot e pogolem .. Tesete se so galenje masturbiranje pa i Analen seks ako mozis , bitno da ne se ostane bez nisto (rolll) (ner) (rolll)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Peperutka » 17 May 2013, 18:39

Имамбебе,штом д-р ти рекол дека можете,што чекаш,покана од мт (rolll) (rolll)
И нас д-р на последнава контрола ни рече дека можеме слободно да имаме и тоа без заштита,за полесно да се отворам и породам.Вагиналните апчиња кои ги ставаат во болница за провокација,имаат сличен состав како спермата,ова докторот ни го рече.
Затоа само напред (thumbup) (laugh1)

BABYEARS
Нов член
Нов член
Мислења: 68
Придружен: 13 Aug 2012, 19:04
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 64 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by BABYEARS » 28 May 2013, 13:09

Мешенца да пишам и тука. Во текот на бременоста имавме само 5-6 пати (ми беше страв да не се искомплицира нешто а и првите месеци ни беше забрането), е сега не да сакам (dve) ....
Може малку смешно ќе звучи но неколку дена кога и да пробаме со мм бебуш се активира, раздвижена е како никогаш (love5) и прекинуваме, некако ни е незгодно и имам чувство како да не гледа (laugh1)
Дај кажувајте што да се прави, многу сакам (tongue)

malenaD
Домашен член
Домашен член
Мислења: 840
Придружен: 03 May 2011, 11:30
Му се допанале: 155 пати
Им се допаднал: 121 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by malenaD » 28 May 2013, 14:24

BABYEARS nas na vezbi za trudnici ni preporacuvaaa sto poveke da imame odnosi i toa vnatre i da zavrsi celata taa rabota (laugh1) zatoa sto tecnosta go omeknuva grloto na matkata i polesno se otvora zenata,no koj moze (thumbsup) , nie probavme dva pati no i jas i mm ne se custvuvavme ubavo

dacysh
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 13 Jun 2013, 00:14
Им се допаднал: 5 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by dacysh » 13 Jun 2013, 00:53

Јас сум во осми месец од бременоста и сеуште имаме сексуални односи со маж ми. Сега дури и сексот ми е многу поубав од порано, а и сеуште можам да издржам по 1 саат непрекинат секс во кој уживаме со маж ми

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Crnokosaa » 20 Jun 2013, 21:11

Devojki imavme seks so mm i sega me boli kaj papukot , kako da mi se lepat crevata, dalu e nesto seriozno za plasenje ili od drugo mozi da se bolkite ??? ve molam za mislenje. (scared)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Happy^_^ » 21 Jun 2013, 16:17

Не би требало да е страшно. Како си денес? Кога си на контрола?

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Crnokosaa » 21 Jun 2013, 17:07

Nisto gotovo pomina odma od drugo bese sigurno, nemam galje super sum (thumbsup)

Одговори

Return to “Бременост”