Секс за време на бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
stela
Редовен член
Редовен член
Мислења: 298
Придружен: 29 Apr 2012, 22:20
Му се допанале: 88 пати
Им се допаднал: 149 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by stela » 10 Nov 2012, 11:54

Епа браво бе девојки ( Матеа и Миличка) Секоја чест на желбата,јас сум некако тапа.10 недела сум ама желба никаква,ама баш никаква. Не до толку од што ми е страв за бебето или нешто слично,ама кога ке се вратам од работа сум уморна,ми се лоши,ми се спие,те ова,те она....До душа јас и порано си бев некоја посебна врста( се парам само во иделни услови) =)) Него девојки вие колку време сте заедно со вашите партнери?

Matea27
Домашен член
Домашен член
Мислења: 867
Придружен: 02 Feb 2011, 11:15
Му се допанале: 151 пати
Им се допаднал: 47 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Matea27 » 10 Nov 2012, 16:03

стела рано ти е,ке ти дојде желбата,и јас во првите три месеци не сакав многу многу ама после третиот месец ууууффф...
јас со мојот мм сме заедно уште месец и пол ке правиме 10 години,баш на Нова година се фативме...а вие??

stela
Редовен член
Редовен член
Мислења: 298
Придружен: 29 Apr 2012, 22:20
Му се допанале: 88 пати
Им се допаднал: 149 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by stela » 11 Nov 2012, 09:18

Се надевам Матеа дека си во право,ние сме заедно скоро 9 години,на 31 јануари правиме 9 години,а во брак сме година дена

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Nadja » 20 Nov 2012, 13:05

Ние имавме секс во текот на цела бременост. Нормално, многу внимававме.

majaatan
Член
Член
Мислења: 176
Придружен: 02 Nov 2012, 23:23
Location: Скопје
Му се допанале: 56 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by majaatan » 20 Nov 2012, 22:10

Јас да ви кажам право уште од почеток на бременоста имам секс, со 2 недели апстиненција бидејќи ми се појави хематом и ми крвареше,најверојатно бидејќи бев премногу физички активна тие дена...ама со вагиналети се среди се. него сега кога сум веке 18та недела...малку желбава за секс тапа :( но сеуште сме си активни,барем 2 пати во неделата. финекологот само ми препорача да употребуваме презерватив за да не дојде до пренесување на некоја бактерија дирекно на плодот. така да верувајте ми, и да немате желба,почнете полека, со помош од партнерот ќе се врати..

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by davidkjara » 06 Feb 2013, 09:19

Alal da vi e na pocetokot ja ne sakav da pomislam sega maz mi ne saka da cue vika nemozam tamu dole da pravam nesto a kerka mi spie (dve) e ete taka skoro 9 meseci nisto kutriot se plasi da ne go povredel deteto

SIMONA
Редовен член
Редовен член
Мислења: 273
Придружен: 27 Nov 2012, 19:01
Му се допанале: 73 пати
Им се допаднал: 81 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by SIMONA » 07 Feb 2013, 17:09

хахахаха е ме изнасмеа давидкјара со ова.... (dve)
Сексот е здрава работа и ние со првото (b4) после 7ми престанавме да имаме од страв,а сега за сега барем 2 пати во неделата....а немам ни некоја желба ама ај за либето после 2 месеци ич нема да го почастам (smile)
Смешно ми падна пред некој ден,несакав (dve) а тој ме убедува 30 мин (smile) (а се плаши да го допира стомакот кога ми мрда многу) и му викам не ти е став бе не гледаш колкав стомак имам,башка сега многу ми мрда..и тој (scared) не епа ако мрда многу немора...хахахаха и како да не му (dve) ?

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by davidkjara » 14 Feb 2013, 11:46

SIMONA wrote:хахахаха е ме изнасмеа давидкјара со ова.... (dve)
Сексот е здрава работа и ние со првото (b4) после 7ми престанавме да имаме од страв,а сега за сега барем 2 пати во неделата....а немам ни некоја желба ама ај за либето после 2 месеци ич нема да го почастам (smile)
Смешно ми падна пред некој ден,несакав (dve) а тој ме убедува 30 мин (smile) (а се плаши да го допира стомакот кога ми мрда многу) и му викам не ти е став бе не гледаш колкав стомак имам,башка сега многу ми мрда..и тој (scared) не епа ако мрда многу немора...хахахаха и како да не му (dve) ?
Mojov se plasi da ne mu ja udrel glavata na bebus (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) mu vikam srce ok si ama sto se napravi a doktorov moj u nesvest vika druze nie balkanci sme ne sme od onie ginis rekordi lele izdisana sum so bremenosta (rolll)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by imambebe » 27 Feb 2013, 11:17

Леле нас вчера докторот не праша дали имаме односи и ние кажавме од ЕТ до сега не и му вика на мм ти сигурно имаш швалерка, се смееја. Па после почна да ни објаснува дека треба да имаме односи, па како да се поставиме, а бе хаос. Сега засега неможам, се плашам, а јас и пред тоа имав болни односи, па тек сега, ама ако запне мм нема бегање.

majaatan
Член
Член
Мислења: 176
Придружен: 02 Nov 2012, 23:23
Location: Скопје
Му се допанале: 56 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by majaatan » 27 Feb 2013, 19:47

(tongue) темава со сексот е јака...само некој нека ми каже која поза е веќе изводлива ов 8 ми месец (tongue) абе да не може да мрдне човек со мешов (love5) како и да е сеуште сме на добар пат машала...можеби еднаш неделно ама добри сме :ymblushing:

Одговори

Return to “Бременост”