Секс за време на бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by SMESKO » 03 Nov 2016, 16:07

Никој не ми помага (laugh1) ајде јас да пишам,се јавив денес кај матичната гинеколог и ја кажав ситуавијата и таа ми ре4е мм да се премачкува со Канестен маст,највероватно се работело за кандида,е сега јас понекогаш не секогаш имам мака кога ќе ми проте4е бело прање тогаш ќе ме зачеша ама немам си некоја мака.Што би ми препора4але,матичната не спомна да направам микробиолошки за да не случајно ја закачив и јас кандидата (confus) .Мм не ми имаше спомнато но и минатиот пат кога имавме секс го чешало 3,4 дена и му се смирило сега (unsure) ајде кажете нешто поучетеме (bu)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by sweety » 03 Nov 2016, 16:21

смешко тоа е кандидат,и кај нас се случувало нешто слично јас ставав канестен а мм ништо само од себе кај него помина.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by SMESKO » 03 Nov 2016, 16:48

Слатка а како го нанесуваше канестенот маста?Само надворешно или (confus) немам користено и незнам ни како (fr)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by sweety » 03 Nov 2016, 22:09

надворешно и малку навнатре не многу.

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Girl23 » 16 Jan 2017, 19:29

Девојки не сум го прашала гинекологот бидејки таа не ми спомна ништо не ми забрани и со мм си тераме хахах мене многу ми е страв ама имам желба а тој гајле си нема ме теши ми вели далеку било бебето и секоја вечер сака но јас само се противам и гледам да го забушавам нешто хахах инаку имам една пријателка и ми речи дека секс било дозволено само во првите три месеци а понатака не бидејки би можело да го повредиме бебето ајде ве молам пишете ми да знам дали да си тераме и колку често или да прекинеме хахах (grupna-gushka)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by sunshine_2012 » 16 Jan 2017, 21:19

Гирл слободно водете љубов. Јас 4 деца родив. Со сите 4 во бременоста со мм не апстиниравме. Само во последните две недели неможев јад. Ако бременоста ти е уредна дозволено е сех. И уживајте. (love5)

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Girl23 » 16 Jan 2017, 21:31

Ти благодарам саншајн имам нормална бременост докторката ништо ми нема кажано но јас сскам и ваше мислење па и искуство отприлика и јас мислам еднаш неделно би било доволно хохохо но мм дури ми се лути доколку една два вечери немаме односи

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by sunshine_2012 » 17 Jan 2017, 17:25

Па и за љутење е работава. (smile) . Ако можеш и ти сакаш водете љубов и секој ден ништо страшно. После ке биде уште поретко. Зато сега уживајте бе некој да ве прекине на сред (dve) .

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Girl23 » 17 Jan 2017, 23:17

Sunshine и кај мене откако сум бремена желбата е зголемена но мене ми е многу страв да не му наштетиме на бебето па и пријателката откако ми рече дека после трети месец не е дозволено демек би можело да го повредиме бебето некако избегнувам иако сакам ама си се траам хахах и само туку му зборувам полека пази на бебето

Krofna
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 05 Oct 2018, 12:02

Re: Секс за време на бременоста

Post by Krofna » 05 Oct 2018, 12:07

Здраво, бремена сум7+3 , вчера имавме секс и тој сврши во мене...сега сум многу испаничена многу ми е страв за бебето дали спермата може да му наштети, само на тоа мислам, помагајте дали има место за паника?????? Цело време се пазиме но незнам ни сама што се случи....иначе нормална бременост ама ми е многу страв... Ве молам ако некоја од вас знае кажете ми дали е опасно....

Одговори

Return to “Бременост”