Секс за време на бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by SMESKO » 06 Oct 2018, 17:16

Не е опасно девојко и ние имавме незаштитени односи само ако ти е њубе шо велиме одбегавајте..Поздрав и со лесно (t3)

Krofna
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 05 Oct 2018, 12:02

Re: Секс за време на бременоста

Post by Krofna » 17 Oct 2018, 11:43

SMESKO wrote:
06 Oct 2018, 17:16
Не е опасно девојко и ние имавме незаштитени односи само ако ти е њубе шо велиме одбегавајте..Поздрав и со лесно (t3)
Iskreno slusnav od nekoj moze e glupavo no demek mozelo da ima ovulacija vo bremenost ponekogas pa povtorno oploduvanje. Prva bremenost mi e pa mi e strav malce

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by SMESKO » 22 Oct 2018, 13:28

Не слушај многу и терај си (t3) (big-hug)

SinookaBosonoga
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 25 Sep 2020, 08:26

Re: Секс за време на бременоста

Post by SinookaBosonoga » 25 Sep 2020, 08:37

Здраво мешиња.
11 недела сум, на контрола кај гинеколог ми кажа да избегнуваме односи, иако не наведе причина за тоа. Се воздржуваме со мм, но хормони до плафон... Бидна мастурбација, но поради контракциите се плашам многу (confus).
Ваши мислења, искуства? Благодарам (pipi)

Одговори

Return to “Бременост”