Секс за време на бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Happy^_^ » 21 Jun 2013, 17:13

Добро да не те мислам :)

tanjic
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 16 Dec 2012, 13:14
Му се допанале: 14 пати
Им се допаднал: 46 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by tanjic » 13 Jul 2013, 15:58

i nie otkako doznavme deka ke imame bebe vo prvite 3 meseci nemamve seks a eve 2 meseci taka se galime sami a me interesira bi mozeli li da imame seks pozadi (confus) zosto se plasime da ne go povredi bebeto od napred

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Debora » 13 Jul 2013, 18:14

Ако лекарот не ви забранил да имате односи (заради некои комплицкации во бременоста) не се устегајте, нема шанси да го повредите бебето. Оно си е и тоа како добро зашититено внатре. (smile)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Crnokosaa » 13 Jul 2013, 20:23

I jas se plasev mnogu, od 4 mesec imavme samo analen a od 6 mesec imame vaginalen i dosega nemam problem. Ako nemas nekoja maka, komplikacija slobodno po moe mislenje, oti ne se izdrzuva (rolll) (thumbup)

Aneri
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 04 Mar 2014, 21:10
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 9 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Aneri » 13 Mar 2014, 23:18

Дознав дека сум бремена во 4-тата недела, дотогаш не се пазевме дури и упорно си работевме на случајот да си забремениме. Одкога дознав, еднаш во неделата сигурно. Ама ни гинеколог прашав,ниту ми кажа тој што треба што не,ниту се пазевме.Еве првпат слушам сега а првото ризично тромесечие ми помина.Бебчето сега за сега е супер. Немојте да се секирате, се што е природно е дозволено.

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Mau » 14 Mar 2014, 00:21

Sto bese toa seks? (confus) t

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Happy^_^ » 01 May 2014, 00:09

Анален нема шанси, бљак а и не ми е природно тоа ни планирам некогаш да имам а најмалку сега :)
Мене ми се сака, некогаш и си сонувам сонови :)) но не верувам дека би имала секс ама здравје, најмногу заради тоа што јас сум по долго и страсно водење љубов но не нежно :))
Е сакам да прашам дали оргазамот може да му наштети на бебето после 4 месец? доживувам оргазам со многу контракции и затоа прашувам иако планирам и др да го прашам :)

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by ilovebabies » 01 May 2014, 01:06

Orgazmot nikako ne mu stetti na bebenceto, naprotiv, duri nekade procitav deka mu doaga kako masaza, malku wellness :))hehe Orgazmot ja menuva i ph sredinata vo bazna (a za vreme na bremenost e poveke kisela) i so toa stiti od infekcii :) Ajde pisi koga ke go prasas doktorot, jas ne se osmeliv da prasam :)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by sunshine_2012 » 01 May 2014, 07:36

Значи ако немате никаква забрана од докторот за односи, слободно имајте си, тоа е добро за вас ама и за бебето, бебето ја осека таа љубов, поврзаност помегу вас а и спермата е добра. така да јас со сите три сум имала односи од смиот почеток па до порагаг, и порагаите ми беа лесени и брзи, мислам дека односот има голема улога во тоа, малку е непријатно во последните две недели ама на страна и ке испадне одпозади ама не анален сех туку вагинален, нормално е дека малку е незгоден, ама опуштете се нормално за да му помогнете и на партнерот да се ослободи и тој да е слободен, инаку за бебето не се грижете не можете да го повредите. (smile)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Happy^_^ » 01 May 2014, 09:29

Фала Саншајн :) ilovebabies ќе прашам па ќе пишам обавезно :)

Одговори

Return to “Бременост”