Секс за време на бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Girl
Член
Член
Мислења: 191
Придружен: 26 Feb 2014, 09:01
Му се допанале: 27 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Трудници во првото тромесечие од бременост

Post by Girl » 07 May 2014, 14:45

Дани честитки и од мене, ти посакувам лесна бременост.
Хепи ти не напушташ уште малку, ајде па сите да преминеме со лесно во најубавото тромесечие dance
Ние сме 10та недела, мачнините се намалуваат, кога подобро кога полошо, добро е што си зедов боледување па си одмараме дома :) само си го гледам стомакот, уште нема топче, секој ден си го барам, ама може е рано (pipi)

Имам едно прашање за вас, не ми се смеете, се сеќавате ли што беше тоа секс? (rolll) (rolll)
Уживајте девојки денов е прекрасен која има енергија нека го прошета мешето :)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Трудници во првото тромесечие од бременост

Post by saska075 » 07 May 2014, 14:58

Дани честитки за бременоста dance dance имај си лесна бременост и уживај си сега 9 месеци.
Girl-што е тоа секс?? (laugh1) Јас 9 месеци воопшто сум немала, а имав прашано двајца доктори и имав нивна дозвола ама....
ММ зе зафркава јас 9 месеци сум во Целибат (rolll) (rolll)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Трудници во првото тромесечие од бременост

Post by SMESKO » 07 May 2014, 15:56

Слатка јас се сеќавам зш си имав во саботата а сум 5 недела,после тоа се подналутивме со мм и (ttc) сме немале,ина4е немам страв,си имаме нормални односи,само што не му дозволувам многу длабоко да влегува (rolll) сега како објаснав (rolll) (rolll) (rolll) Јас не јапрашав докторката и на 26 кога сум на преглед ќе ја прашам дали смееме да имаме секс,јас без секс незнам дали ќе издржам (rolll) Ако имаш дозвола од доктор не гледам при4ина зошто да немате односи,сепак со тоа не правите ништо лошо туку ќе уживате и двајцата,сепак е маж и има потреба(не дека ние жените воопшто не мислиме на тоа (rolll) (rolll) (rolll) )
Поздрав мешковци (kup) (kup) (kup)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Filigran » 07 May 2014, 17:43

Ние немавме дозвола за sex, од докторот. (sad1) Со инвитрото имавме забрана уште одамна пред самиот трансфер. И откако разбравме дека сум бремена др ни рече да се воздржиме. Почитувавме забрана. А и навистина заборавив што беше тоа??? Сега мм не е тука , ми паѓа тешко што не сме физички блиску. Немам прашано за односи затоа што не ме интересира. Ама на следна контрола ќе си прашам за кога ќе си дојде да си знаеме (rolll)
Ќе надокнадиме, сега да им дадеме предност на она за што се боревме долго време.
А сакав да и спомнам на Сашка за мт спомни му дека не се само 9 месеци, повеќе се............
(big-hug) (big-hug) (big-hug)

Girl
Член
Член
Мислења: 191
Придружен: 26 Feb 2014, 09:01
Му се допанале: 27 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Girl » 07 May 2014, 18:29

Кога веќе се префрливме на тематва да си кажам и за мене :) мене ми се сака, и тоа како, и мм кутриот многу сака, но првиот преглед имав мало крварење и докторот ни рече односи не. Вториот преглед се беше супер со бебуш и со матката, ама глупаво ми беше на такви убави новости јас за тоа да прашувам (laugh1)
Сега ништо, си чекаме може следниот преглед ќе ни каже докторов дали можеме (dve)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Happy^_^ » 07 May 2014, 23:43

Смешко алалда ти е мила :)) Јас во петок ќе хо прашам др. до пред некој ден не ни помислував на водење љувов мм си го задоволувам на друг начин :)) ама и мене почна да ми се сака но бидејќи користам утрогестан нема шанси и односи :)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Happy^_^ » 10 May 2014, 13:20

Е вака, др. ми рече да му давам на мм за да не си фати швалерка. Се чудеше зошто сме немале до сега :))
Е кога го прашав за оргазам се изнасмеа и ми рече да прашувам озбилни прашања, му викам па озбилно е и рече секако дека може а и треба :)

mama2
Член
Член
Мислења: 180
Придружен: 17 Dec 2013, 13:39
Location: Битола
Му се допанале: 163 пати
Им се допаднал: 92 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by mama2 » 10 May 2014, 13:29

Хепи ме изнасмеа со прашањата (rolll) А јас упорно му велам на мм почекај да го прашам докторот, а имам закажано дури на 19,05. (tongue)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Filigran » 10 May 2014, 15:28

ХАхахаха, девојки се изнасмеав.
Мама 2, твојот нека се стрпи уште малку (thumbsup)

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Секс за време на бременоста

Post by Happy^_^ » 27 May 2014, 12:57

Еве да ви кажам мене што ми се случи. Јас се плашев од оргазам а го доживеав во сон, си сонував така убаво и кога се разбудив (ner) (ner) (rolll) (rolll) а ми беше многу убаво но после тоа па еве уште ме боли еден дел во стомакот т.е одма над срамната коска значи не цел дел само таму (ner) (ner) (ner) и на секој 10 мин сум во тоалет (unsure) дали можеби е бешиката или што ли ќе да е некое искуство? Ако не ми помине за некое време ќе му пишам на др. Фала Богу исцедок немам никаков

Одговори

Return to “Бременост”