Стрии во бременоста

Бременост, прегледи во бременоста, качување на тежина, проблеми во бременоста, искуства и совети за здрава бременост,

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Bliznacinja
Нов член
Нов член
Мислења: 22
Придружен: 26 Mar 2017, 14:38
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 4 пати

Re: Трудничко катче

Post by Bliznacinja » 07 Apr 2017, 12:39

Првата бременост (близначка) испукав на стомакот доста а тоа го приметив откако се породив па затоа сега се плашам да не испукам уште.Предходниот пат се мачкав со павловичева.Се согласувам дека се е до еластичноста на кожата но јас дефинотивно имам сува и нееластична кожа па ме интересираат ваши мислења и искуства со надеж дека овој пат нема да имам дополнителни стрии.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Стрии во бременоста

Post by SMESKO » 07 Apr 2017, 18:33

Кај мене го достигнаа максимумот стриите,имам колку душа ти сака баш и др ги забележа и ме прашуваше дали ми се од претходната (t3) или сега ми се појавија,ама поголемиот дел од стриите ми се од оваа (t3) не користам ништо за мачкање дури и кога ќе се намачкав со крема ми се воспалуваше кожата многу ме чешаше и прекинав.Па ако имам нека имам (piggy)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Трудничко катче

Post by aneance » 07 Apr 2017, 18:35

Јас сум 37недела до сега немам стрии негде од 5 6 месец почнав да се мачкам со еуцерин
Може да е до генетика мајка ми нема стрии а и не верувам дека она се мачкала со маслаа може и до кожата е, некои со се и сешто се мачкаат и пак ќе испукаат нема правила

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Стрии во бременоста

Post by Lejla7 » 07 Apr 2017, 21:45

Oвoј пaт се мaчкaв сo Бејби лaв крем и пaк не дoбив стрии. А немaв време дa се мaчкaм бaш секoј ден.

Bliznacinja
Нов член
Нов член
Мислења: 22
Придружен: 26 Mar 2017, 14:38
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 4 пати

Re: Стрии во бременоста

Post by Bliznacinja » 14 Apr 2017, 17:41

Женски има некоја што знае на една павловичева колку се става бадемово масло и ад капки?

Одговори

Return to “Бременост”