Резултати од крвна слика во бременоста

Кои испитувања е потребно да се направат во бременоста. Совети и искуства за здрава бременост.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Резултати од крвна слика во бременоста

Post by Maceto » 01 Jun 2015, 12:28

Слатка супер ти се резултатите бравос за хемоглобинот (cl) само продолжи така, а тоа покачување за тромбоцити не е многу големо, а за да примаш клексани треба да испиташ Д-Димери,ама доколку има потреба докторката ќе ти даде да испиташ (big-hug)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Резултати од крвна слика во бременоста

Post by Lena_nela » 16 Jun 2015, 16:27

Денес проверував крв и резултатите ми се супер,и хемоглобин и шеќер се одлични,е само во мокрача ми кажаа дека имам бактерија па утре сум кај матичниот и ке видам што ке ми каже.Позз

Evicka10
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 15 May 2016, 00:23
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 16 пати

Re: Резултати од крвна слика во бременоста

Post by Evicka10 » 19 May 2016, 16:54

Високо црп дали е нормално или ненормално? 22недела сум (confus)

scorpia
Нов член
Нов член
Мислења: 25
Придружен: 03 Nov 2014, 10:27
Му се допанале: 12 пати
Им се допаднал: 10 пати

Re: Резултати од крвна слика во бременоста

Post by scorpia » 20 May 2016, 10:12

Evicka zavisi kolku ti e mene maticnata mi barase sekoe zemanje krv i crp da proveruvam do 6 e normalno a ako e visoko konsultiraj se so maticniot. Pozdrav i so lesno. (big-hug)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Резултати од крвна слика во бременоста

Post by Радост » 20 May 2016, 10:20

 ! Message from:
пишуваме кирилица
Зависи колку е високо и другите резултати од крвна слика какви се.

Одговори

Return to “Испитувања во бременоста”