Скрининг во прво тромесечие, нухален набор и носна школка

Кои испитувања е потребно да се направат во бременоста. Совети и искуства за здрава бременост.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2252
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 933 пати
Им се допаднал: 1188 пати

Re: Скрининг во прво тромесечие, нухален набор и носна школка

Post by sweety » 27 Jan 2017, 14:08

да пишам резултатите се е во ред 12+2 г.на. NT 1.00mm

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1415
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1551 пати
Им се допаднал: 904 пати

Re: Скрининг во прво тромесечие, нухален набор и носна школка

Post by SMESKO » 28 Jan 2017, 09:19

Слатка (cl) за вас,гали меше и уживај (joy) (joy) (joy) За пол не ти спомнаа (love5)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2252
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 933 пати
Им се допаднал: 1188 пати

Re: Скрининг во прво тромесечие, нухален набор и носна школка

Post by sweety » 29 Jan 2017, 11:05

Не Смешко не ми спомнаа, се уште е рано, најверојатно на 20 фебруари кај матилниот имам контрола и ќе се види што е, инаку откацуаите му беа 162 а кај М на истиоит скрининг 161

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Скрининг во прво тромесечие, нухален набор и носна школка

Post by Теа22 » 23 Jun 2017, 12:31

јас сум 10 +3 и NT e 1.11mm а бебчето ми е 43.51 мм ми кажаа се дека е нормално и тоа денеска бев

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2252
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 933 пати
Им се допаднал: 1188 пати

Re: Скрининг во прво тромесечие, нухален набор и носна школка

Post by sweety » 24 Jun 2017, 10:29

Супер резултатие, само нека си расте душичето (cl) (big-hug)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Скрининг во прво тромесечие, нухален набор и носна школка

Post by borjana » 08 Feb 2018, 22:41

ВО утерус плод со CRL 45mm, со SA+, BDP 16mm, NT 0.7mm
11weeks 2 days.
Ова денес ми го кажаа и докторот мисли дека е машко

Одговори

Return to “Испитувања во бременоста”