Амниоцентеза

Кои испитувања е потребно да се направат во бременоста. Совети и искуства за здрава бременост.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Амниоцентеза

Post by carina » 13 Aug 2013, 18:54

да ви соопштам убава вест-резултатите се добри ,нема анеуплоидија на хромозомите и носам девојче (kup)

NadicaG

Re: Амниоцентеза

Post by NadicaG » 13 Aug 2013, 19:00

LELE KOLKU UBAVO,PRVA DA TI CESTITAM (rad)
znaci imame malecka princezicka (love5)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Амниоцентеза

Post by anabejbi » 13 Aug 2013, 19:16

Карина, супер (rad) , баш се израдував и принцеза значи ќе биде малата. Сега можеш да бидеш мирна и да уживаш во бременоста (bu)

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Амниоцентеза

Post by carina » 13 Aug 2013, 19:36

анабејби дури сега прочитав дека си прашала каде ја правев амниоцентезата....во државна а примерок носев во МАНУ.фала девојки (kup)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Амниоцентеза

Post by Lejla7 » 13 Aug 2013, 20:32

Карина, многу убава вест (rad) (rad) (rad) (rad) Со лесно да си јаизносиш малата (bu) (bu) (bu) (bu) Леле, Мила ќе биде пресреќна, има ли нешто поубаво од две сестрички, сестрата е поддршка за цел живот (rad) (rad) (rad)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Амниоцентеза

Post by kit-kat » 13 Aug 2013, 20:44

Мила Карина девојче (love5) (love5) (love5) (love5)
Само здраво и живо (joy) (joy) (joy) (joy) (joy) (joy)
Сега опушти се и уживај dance dance dance dance

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Амниоцентеза

Post by saska075 » 13 Aug 2013, 20:46

(joy) Carina sto ubava vest dance ce si imas princezicka mala (joy)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Амниоцентеза

Post by Радост » 13 Aug 2013, 21:26

(joy) (joy) (joy) Mе израдува и мене. (rad) Сега може да се опуштиш и да се радувате на девојчето што си расте кај мама. (joy)
И до крај на бременоста само радости да те следат. (bu)

Anika80
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 30 Jul 2013, 11:35
Им се допаднал: 8 пати

Re: Амниоцентеза

Post by Anika80 » 15 Aug 2013, 16:25

Честитки и од мене Carina и се најдобро до крај на бременоста!

Уште нешто да прашам ако знае некоја од вас: Дали во приватниве кај што испитуваат сите 46 хромозоми (наводно целиот кариотип), дали се испитува и Цистична Фиброза?

Ви Благодарам!

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Амниоцентеза

Post by imambebe » 25 Aug 2013, 09:38

Carina многу ми е мило за тебе, девојката сега безгрижно нека си расти во мешето на мама, па да ја израдувате големата дада.Убав и лесен остаток од бременоста, поздрав.

Одговори

Return to “Испитувања во бременоста”