Бактерија во урината

Здравје и компликации во бременоста. Совети за здрава бременост, наши иксуства и како да се избегнат и надминат компликациите.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Бактерија во урината

Post by kit-kat » 24 Mar 2015, 23:39

Можеби е само настинка или уринарни инфекција.
Но мој совет да отидеш на лекар. Нека биде се во ред но за да бидеш мирна. (cold)

AnaAna
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 27 Mar 2015, 01:13

Re: Бактерија во урината

Post by AnaAna » 27 Mar 2015, 01:37

Nela wrote:Zdravo. 16.nedela sum no imam bolki vo dolniot del na stomakot kako menstrualni cela bremenost, no sega imam pojaki bolki, tupi, nekako besikata mi e otecena ne znam kako da vi objasnam. Pred edna nedela bev na ispituvanje na krvna slika i urina. Imam retki bakterii vo urina, ginekologot mi rece da pijam povekje tecnosti. Strav mi e mn.zosto moze da se bolkive:( utre odam na ginekolog inaku. I Dali bi znaele od sto moze da se bolkite :(
Nela isti simptomi imam i jas.Denes sum 17+5 i popladne treba da odam na pregled. Kako pomina na ginikolog? Bolkite stvarno me zagrizuvaat

Nela
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 25 Dec 2014, 12:56
Му се допанале: 1 time

Re: Бактерија во урината

Post by Nela » 17 Apr 2015, 18:47

AnaAna, bev na ginekolog mi zemaa brisevi. Brisevite pokazaa samo vaginalna infekcija candida albicans I nekoja bakterija garnella vaginalis. Doktorkata kaza Deka ne e nisto strasno, no mi dade vaginaleti cmycoril I antibiotik klindamicin, da se mijam so sodabikarbona, sega vekje ja nemam taa candida a Stomakov celo vreme me boli uste, pijam uvin caj no nema nikakvo podobruvanje:( i taka celo vreme si lezam, malku ako se nakaslam dolniov del, potocno besika me boli :( ne znam sto da pravam:( Doktorkata strogo miruvanje mi kaza I ete lezam :( najodmorena sum od kako zabremeniv :D

Nela
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 25 Dec 2014, 12:56
Му се допанале: 1 time

Re: Бактерија во урината

Post by Nela » 17 Apr 2015, 18:51

AnaAna pisi mi sto ti kazaa tebe. Jas slabo sum po forumov. Jas pred ovaa bremenost imav spontan I po tri ciklusi pak zabremeniv, mozebi I od toa e stv ne znam sto da ti kazam :( inaku Vo 21.nedela seega na 27.April imam eho skrining Vo drzavna pa kje trpam dodeka pomine ehoto :(

AnaAna
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 27 Mar 2015, 01:13

Re: Бактерија во урината

Post by AnaAna » 17 Apr 2015, 21:37

Kaj mene izleze urinata Ok...a na vaginalni brisevi mi najdoa bak.Ureoplasma. Mi prepisaa edna doza SUMAMED i 10 vaginalni tableti ERTROMICIN SO NISTATIN. Momentalno pijam samo magnezium i utrogestan od 200 i fala Bogu podobro e. A za bak.sum vo vtornik na kontola...citav deka tesko se lecela ( samo se cudam od kaj izleze ) nikogas ni candida ne sum imala na brisevi. (sad1)

Pozz do site i se ke bide vo red (kup)

Одговори

Return to “Здравје и компликации во бременоста”