Симптоми на приближување породувањето

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by iva-iva » 26 Feb 2014, 16:02

мами помош овие денови бебето е еџтра немирно во мешето на мама.. цел ден имам тапа блка во половината? ова значи дека се ближи породувањето?? ве молам за совет (confus) (scared)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by sunshine_2012 » 26 Feb 2014, 20:08

Ива-ива, па можно е и тоа да биде, а инаку во која недела си ти?

iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by iva-iva » 27 Feb 2014, 23:58

39та тераме ... мислам дека започна моето породување.. уффффф посакајте ми срека се да биди во ред... чекаме болки и правец (sonic) во Плодност...

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by anabejbi » 28 Feb 2014, 08:28

Со лесно ива ива

iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by iva-iva » 06 Mar 2014, 01:13

ти благодарам анабејби .. благодарејќи на оној што го измислил епидуралот и на тимот на болница Плодност, богами и лесно беше... ке си родам уште 3 (rad) (rad) само прво да се израдувам на оваа мала принцеза (love5) .. поздравче

ilovebabies
Домашен член
Домашен член
Мислења: 597
Придружен: 05 Apr 2012, 23:53
Му се допанале: 159 пати
Им се допаднал: 194 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by ilovebabies » 04 Jul 2014, 15:13

Imam uste deset dena do terminot...D-r mi kaza deka cerviksot e skraten, no deka seuste ne sum otvorena...ovie dena se pointenzivno osekam menstrualni bolki, no pocna nekako i da mi se losi mnogu ...izgleda kaj sekoja e razlicno, pa ke vidime do koga ke traat ovie simptomi, i koga bebusko ke resi da dojdi na svet (love5) (love5) (love5)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by Lejla7 » 04 Jul 2014, 15:17

Лелеееееееееееееее, ти до каде си стасала (rad) Ајде со среќа и со лесно, ве гушкам (big-hug)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by Радост » 04 Jul 2014, 15:19

Со лесно нека ти е ај лов бејбис, кога и да решило да дојде на овој свет, добредојдено е. (bu)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by Peperutka » 05 Jul 2014, 13:22

Jlovebabies со среќа и со лесно нека ти е,наскоро ќе си го гушкаш најмилото (w1) (big-hug)

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by Mau » 05 Jul 2014, 13:43

Јас смо што влегувам во 9ти месец, некако се повеке ме фаќа паника... Не се плашам од самиот чин на породување, се плашам што потоа, дали ке бидам добра мама, дали ке знам што да правам, да не ја повредам, да не ја оставам гладна... Паникава измешана со хормониве мои ме натераа да плачам како дете пред малку...

Инаку од симптоми немам баш, само болки во делниот дел на стомакот и повремено како менструални болки... Мислам дека сеуште е рано, ама сепак сум претпазлива (pipi)

Со лесно на сите шро се ближиме накај терминот dance

Одговори

Return to “Породување”