Симптоми на приближување породувањето

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Girl
Член
Член
Мислења: 191
Придружен: 26 Feb 2014, 09:01
Му се допанале: 27 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by Girl » 13 Nov 2014, 11:32

Neda Jovan и мене ми се случува да ме боли баш едно место, а после да не можам да се свртам, моја претпоставка е дека бебуш притиска со цела тежина на едно место па ако е заспан не можеш да го размрдаш... Така барем мене ми се случува...
А овие силни болки во препон значат нешто? Ми се згрчуваат дите мускули и ме боли, последниве денови премногу... Има тоа врска или може да си тераме сепак до крај?

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Симптоми на приближување породувањето

Post by Neda_Jovan » 13 Nov 2014, 11:51

Girl mene mi se pogodi denes da sum na CTG i mi kazaa deka ne se kontrakcii najverojatno tezinata se prenela posto lezev dolgo na taa strana...koj znae sto bese. Sabajlevo nemam nisto tamu.
a za toa zgrcuvanjata sto gi opisuvas jas veke mesec dena gi imam voopsto ne se prijatni...ne samo preponi tuku i predniot del od stomakot mi se ukocuva koga se dvizam, stojam ili sedam :)....samo koga lezam ne mi pravi taka.
Fala i pozdrav

Одговори

Return to “Породување”