Државна или приватна болница

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Државна или приватна болница

Post by iva-iva » 11 Dec 2013, 00:30

Ти благодарам за одговорот Стефанија, имам уште малку време за размислување, а се повеке аргументи ЗА во Плодност да го донесам на свет моето мало ангелче.

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Државна или приватна болница

Post by carina » 11 Dec 2013, 18:27

конечно решивме,одиме приватно.не дека ми е битно јадењето или телевизорот,битен ми е докторот и негата после после породувањето.како што пиша анабејби и јас имав слично искуство со керка ми,сестра колку и да викаш нема да ти дојде,а тебе те боли раната,поминало дејството на аналгетикот,поминале само 2 часа од операцијата.што ке потплакам доктори и сестри по државниве ке си доплатам приватно,барем нема да влечам трауми.знам,има жени со ногу позитивно искуство од чаир или државна,може ке имав добра екипа,ке ми се паднеа саглам доктор и сестра,ама не ризикувам да ми го уништат најубавиот период повторно

iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Државна или приватна болница

Post by iva-iva » 11 Dec 2013, 23:38

carina падна одлука кај вас, со лесно да ти е, јас сеуште се двоумам каде ама сигурно нема да е во државна болница. ти за каде се одлучи?

carina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 726
Придружен: 20 Jul 2011, 08:21
Location: skopje
Му се допанале: 193 пати
Им се допаднал: 279 пати

Re: Државна или приватна болница

Post by carina » 12 Dec 2013, 15:19

iva-iva wrote:carina падна одлука кај вас, со лесно да ти е, јас сеуште се двоумам каде ама сигурно нема да е во државна болница. ти за каде се одлучи?
sistina (smile) ,pa ke vi pisam kako sum pominala

iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Државна или приватна болница

Post by iva-iva » 12 Dec 2013, 19:32

Ајде со лесно те чекаме да не израдуваш, ке кажиш како ќе поминиш :* колку е цената на породувањето во систина??

iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Државна или приватна болница

Post by iva-iva » 25 Mar 2014, 20:31

дефинитивно приватна болница, најпозитивно искуство во Плодност битола.

chocolade
Нов член
Нов член
Мислења: 43
Придружен: 09 Jul 2014, 14:02
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 4 пати

Re: Државна или приватна болница

Post by chocolade » 11 Jul 2014, 14:14

Има ли некоја мамичка тазе породена во Чаир? Знам дека е нова зграда па ме интересира какви се условите?

Neda_Jovan
Редовен член
Редовен член
Мислења: 384
Придружен: 18 Jun 2013, 14:40
Му се допанале: 362 пати
Им се допаднал: 155 пати

Re: Државна или приватна болница

Post by Neda_Jovan » 11 Jul 2014, 14:30

Mamicki i mene ova me interesira? I dali imate nekoj doktor za preporaka....mi go preporacaa Dimitar Gorgiev (mislam taka se vikase) ....ako nekoja znae....?

Fala

b bebe
Член
Член
Мислења: 179
Придружен: 11 Mar 2013, 18:45
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Државна или приватна болница

Post by b bebe » 11 Jul 2014, 14:45

jas se porodiv pred tocno 5 meseci vo cair i navistina e besprekorno cisto, se e organizirano, sestrite se super, bas timski rabotat i se sovrseni nisto ne moze da im promakne, te pratat vo celost, koga ke pomine vizita dobivas maksimalen odgovor za bebceto i ja pratat celosno tvojata sostojba, eve na primer jas nokta bas na tretiot den bidejki bev so carski krenav temperatura i ic ne mi bese arno a bebeto bas taa vecer bese redot da mi ja ostavat cela nok da bide so mene, dojde sestra nokta i mi rece dokolku ne se osekas dobro ke go zemam bebeto a ti odmori se i sabajle ke ti ja donesam vo 6 pred vizita, ete navistina se vnimatelni i kon majkite a i kon bebinjata non stop doagaat za presoblekuvanje, banjanje, jadenejto e bas kako vo restoran, vo samata ginekologija se gotvi, nivna kujna si imaat i sekoj pat bese se toplo zgotveno a i kujnata e prekrsna, navistina se super, mene me porodi d-r trajkovski super doktor

chocolade
Нов член
Нов член
Мислења: 43
Придружен: 09 Jul 2014, 14:02
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 4 пати

Re: Државна или приватна болница

Post by chocolade » 12 Jul 2014, 14:30

Б бебе фала на одговорот. И јаспланирам да се породам во Чаир, читам многу подобро поминале таму одколку во државна. А кажи ми дали беше во соба или апартман?? И дали знаеш која е разлиакта во цена?

Одговори

Return to “Породување”