Надносена бременост

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
natepr
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 09 Jan 2010, 22:36
Location: Sekade
Contact:

Re: Надносена бременост

Post by natepr » 24 Jun 2010, 23:37

Petra wrote:Уште малку заедно со бебчето ќе се гушкате Natepr. Нека ти биде со лесно и те чекаме да ни се пофалиш. Поздрав. (a2) (a2) (a2)
(sr) НАТЕ СЕ ПОРОДИ. И тоа успешно по природен пат . Роди женско дете 2980 грама Милена че се вика. (sr)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11049
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5844 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Надносена бременост

Post by Debora » 25 Jun 2010, 00:06

Леле колку се радувам што е природно и се е во ред. (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp)
Нека е жива и здрава Милена и нека биде непресушен извор на благослов и радост за вас. (con) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp)
Ќе отворам нова тема за честитки. (jmp) Еве ја http://www.forum.tvoebebe.com/viewtopic ... 4708#p4708

prvenka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 580
Придружен: 19 Mar 2010, 09:05
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Надносена бременост

Post by prvenka » 25 Jun 2010, 08:45

(jmp) (jmp) (jmp) super sto e se kako sto treba,cestitki (con) za novata mama i backi do bebusot-kerkickata (smile)

natepr
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 09 Jan 2010, 22:36
Location: Sekade
Contact:

Re: Надносена бременост

Post by natepr » 26 Jun 2010, 10:34

Debora wrote:Леле колку се радувам што е природно и се е во ред. (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp)
Нека е жива и здрава Милена и нека биде непресушен извор на благослов и радост за вас. (con) (jmp) (jmp) (jmp) (jmp)
Ќе отворам нова тема за честитки. (jmp) Еве ја http://www.forum.tvoebebe.com/viewtopic ... 4708#p4708
(agr) Фала за честитките. (agr)

Ane-M
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 03 Aug 2010, 12:51

Re: Надносена бременост

Post by Ane-M » 04 Aug 2010, 13:37

Еве и јас го надносувам бебушот ,сега сум 40 недела и 5 дена,вчера бев на контрола и ми рекоа дека грлото на матката е омекнато но не сум отворена ич,цтг-то е супер,бебушка е супер,водата супер се е супер (laugh1) ,само да почне да се спушта надоле,има ли некој некаков совет што да правам за да почне да се спушта,пробавме и со секс ама еве нема ништо,само несакам да завршам царски (sad1) (help)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11049
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5844 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Надносена бременост

Post by Debora » 04 Aug 2010, 15:12

За природно индуцирање сум слушала одење по скали, јадење зачинето, стимулирање на брадавиците, ама не знам колку е сето тоа успешно. Важно ти и бебушот сте супер. Кај и да е ќе се гушкате, а она си го знае времето. (smile)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11049
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5844 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Надносена бременост

Post by Debora » 05 Aug 2010, 15:44

Ане М како сте? (smile)

Niki15
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 04 Nov 2015, 19:34
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Надносена бременост

Post by Niki15 » 04 Nov 2015, 23:20

И јас сум со поминат термин 7 дена секој ден одам на стг ја следат и плодовата вода се е во ред ми рекоа ке чекаме на болки или да пукне водењакот. А јас веке не можам нестрплива сум што и како ке биде

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Надносена бременост

Post by Lena_nela » 05 Nov 2015, 08:10

Ники се ке биде,знам дека си нестрплива,јас синко го надносев,но од контракции ни К.на цтг,одев секој ден по два пати,тоа ми беше нај досаден дел,ме породија царски скоро да бев 42 нед.

Одговори

Return to “Породување”