Компликации по породување

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11049
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5844 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Компликации по породување

Post by Debora » 11 Oct 2014, 15:37

Девојки, ова е пост од Емине, има проблеми со најавување на форумот - затоа јас го копирам нејзиниот текст. Ве молам ако некој знае нешто нека пише.
se porodiv na 30.09 vo 14:00, zdravo musko dete so spinalna. Ali uste sum vo bollnica. Toj den koga se porodiv pocna da imam bolku mnoguuu posle 4-5 casa, na vecer me gleda na eho, vika deka ima krvarenje, me otvorija povtorno so celosna anestezija vo 24:00.
Doktorite rekole deka na mnogu kriticna sostojba sum bila :( MI dava plazma krv I ne znam sto.
Posle 6 dena me pustija doma. posle prva nok utre imav mnogu glavobolka I visok pritisok, odev na bollnica dva pati toj den, utre pak otidov za analizi, mi izlegoa visoki crp 178 i d-dimeri 3200. I doktorite pak me vratea na bolnica. Ja se plasam sega od ova tromboza I od ova infekcija crp??

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Компликации по породување

Post by Радост » 11 Oct 2014, 16:05

Црпето е многу високо сигурно е дека е некаква инфекција ама ќе мора да направат детални прегледи тие неспособните пѕо ја довеле во ваква ситуација да откријат што е. Штом пак е отварана виделе дека внатре не се заборавиле ништо ( Емине жалам што сум сурова ама не е редок случај).
За д димерите ќе мора итно да прима клексани поради тромбоза но и краварењето.

Во овој момент толку знам ...


Со лесно!

Одговори

Return to “Породување”