Прашања во врска со породување во Гинекологија Чаир

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Mini
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 14 Nov 2015, 09:05
Му се допанале: 1 time

Прашања во врска со породување во Гинекологија Чаир

Post by Mini » 14 Nov 2015, 09:23

Здраво на сите членови, би сакала одговор на моето прашање, се двоумам каде да се породам, па се надевам ќе ми помогнете, секое добро :-)
Што мислите за породување во Чаир и Ве молам кажете кој доктор Ве породил, искуство, мислење ?

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Прашања во врска со породување во Гинекологија Чаир

Post by Maceto » 14 Nov 2015, 10:20

Секој има различно искуство со пораѓај,две мои другарки се породија во Чаир,едната презадоволна,другата ја пуштија за два дена,бебе неизбањато,не и покажале да цица,така да секој е различен.Др.Јегени беше супер за таму,но сега повеќе не е во Чаир,туку во Санте Плус Инаку јас се породив во ГАК и сум презадовилна,а искрено според мене акушерката е побитна,др.доаѓа само минута додека се пораѓаш,зборувам за природен пораѓај.Со лесно што и да одлучиш (big-hug)

Mini
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 14 Nov 2015, 09:05
Му се допанале: 1 time

Прашања во врска со породување во Гинекологија Чаир

Post by Mini » 14 Nov 2015, 10:26

Благодарам на одговорот , мене ми го препорачаа д-р Кировски па затоа сакав да прочитам мислења, секое добро и фала нај !

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

припрема за во болница

Post by Теа22 » 20 Nov 2017, 22:47

девојки ај кажете ваши искуства во чаир сакам да се породам па да прашам како сте задоволни
што треба да се однесе дали дозволуваат посети и колку задржуваат за царски рез бидејки со царски ке бидам
дали се грижат за мајката и бебето колку души има во собата декември крајот јануари почетокот треба да се породам

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: припрема за во болница

Post by SMESKO » 21 Nov 2017, 08:16

viewtopic.php?f=16&t=2258
Теа мислам дека ќе пронајдеш овде одговори за твоето прашање,со лесно (t3) (b4)

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: припрема за во болница

Post by Теа22 » 22 Nov 2017, 10:49

Ne e vo vrska so to a sto prasav I ima 2komentara mene mi treba odgovor kako sto treba

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11047
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5840 пати
Им се допаднал: 3573 пати

Re: Прашања во врска со породување во Гинекологија Чаир

Post by Debora » 22 Nov 2017, 19:31

Ја споив темата. Ако некој има инофрмации за породување во Чаир нека пише. (kup)
Теа со лесно. (bu) Можеш да го употребиш пребараувачот, мислам дека има пишувано за Чаир по разни теми додека да се најде некој да пише.

Iva#
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 20 Nov 2017, 21:37
Им се допаднал: 1 time

Re: Прашања во врска со породување во Гинекологија Чаир

Post by Iva# » 26 Nov 2017, 19:21

 ! Message from: Peperutka
Пишуваме кирилица тоа е едно од правилата на форумот
Zdravo decki, jas od licno iskustvo vi ja prenesuvav celata doverba da ja imate vo cair, sekade ova go kazuvam I pisuvam, celosno vnimanie, nega, cistota na vas I na bebeto (grupna-gushka)

Одговори

Return to “Породување”