Вашите термини за породување

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by buci12345678 » 14 Apr 2017, 00:09

03.09.2017 (a2)

Bliznacinja
Нов член
Нов член
Мислења: 22
Придружен: 26 Mar 2017, 14:38
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 4 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Bliznacinja » 19 Apr 2017, 16:56

25.10.2017 (joy) (joy) (joy)

happy mommy
Нов член
Нов член
Мислења: 20
Придружен: 25 Mar 2017, 14:06
Му се допанале: 15 пати
Им се допаднал: 11 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by happy mommy » 24 Apr 2017, 23:30

Сметано по циклус ми рече гинекологот 15.11.2017, ама со оглед дека немам редовен циклус и според големината на бебуш според ехо-прегледот има можност за 5-6 дена покасно.

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by aneance » 25 Apr 2017, 09:09

Девојки во неделата се породив, родив синче 52см 3350г добри сме и двајцата (smile)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by sweety » 04 Jul 2017, 16:41

Смајли 12.07.2016 (jmp)

Слатка 09.08.2017 (jmp)

Седуктион 31.08.2017 (jmp)

Близначиња 25.10.2017 (jmp)

Happy mommy 15.11.2017 (jmp)

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 65
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Bojana » 04 Jul 2017, 18:30

26.12.2017 (joy)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by sweety » 05 Jul 2017, 11:04

Смајли 12.07.2016 (jmp)

Слатка 09.08.2017 (jmp)

Седуктион 31.08.2017 (jmp)

Близначиња 25.10.2017 (jmp)

Happy mommy 15.11.2017 (jmp)

Бојана 26.12.2017 (jmp)

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Теа22 » 05 Jul 2017, 12:23

I jass sum 26.12tuka negde posto so carski ke bide

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by buci12345678 » 05 Jul 2017, 18:31

A мене сте ме заборавиле на списокот ме нема (scratch)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by sweety » 06 Jul 2017, 12:19

buci12345678 wrote:
05 Jul 2017, 18:31
A мене сте ме заборавиле на списокот ме нема (scratch)
Буцо сори ајфе пишо дато ќе те додам после од моб. Сум неможам сега (big-hug)

Одговори

Return to “Породување”