Вашите термини за породување

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by buci12345678 » 06 Jul 2017, 18:20

Имам пишано погоре ама не ми е тешко ете ќе ти пишам 03.09.2017 . (big-hug) извинувањето е прифатено (big-hug)

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Теа22 » 28 Dec 2017, 22:52

11.01.2018 a може и порано

Sonne84
Нов член
Нов член
Мислења: 12
Придружен: 14 Oct 2017, 15:46
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 7 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Sonne84 » 30 Dec 2017, 13:37

21.07.2018

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Теа22 » 31 Dec 2017, 12:26

девојки јас во среда ода м за скопје во чаир дај боже да ме остават се надевам лепотицата ке издржи до среда може да ме изненади за нова година се си бива држете ми среќа (t3)

Sandrushka13
Нов член
Нов член
Мислења: 11
Придружен: 18 Oct 2017, 14:56
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Sandrushka13 » 07 Jan 2018, 15:56

07.07.2018 :)

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Теа22 » 10 Jan 2018, 13:43

Јас да се пофалам во четвртокот си родив керкичка нека е жива и здрава и сите што сте во очекување по 2-3господ да ви дава (joy)

Mari123
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 17 Jan 2018, 01:16
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 1 time

Re: Вашите термини за породување

Post by Mari123 » 17 Jan 2018, 01:49

Mojot termin e 20.04.2018 i moram da priznaam deka malce me faka panika zasto imam kjerka za mesec ipol ke pravi 2 god.i taka malce me faka panika deka mala razlika a nikako nemoze da fati red za vo gradinka se razboluva mnogu a osven jas nema koj drug da ja cuva (sad1)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by SMESKO » 17 Jan 2018, 08:33

Мари мислам дека не треба толку да се грижиш,и моите се разлика 2 год и 4 месеци,па супер поминав дури нема да веруваш подобро од оние кои имаат деца со поголема разлика.И јас немам никој друг за чување ама се снаоѓам како знам и умеам дури комшинициве се мислеа како ќе го пораснав второто дете а имам многу обврски,ама Господ помага и мажето има 9 месеци сега (love5) Со лесно и ич секирација се ќе биде во најдобар ред (t3) (big-hug)

Mari123
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 17 Jan 2018, 01:16
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 1 time

Re: Вашите термини за породување

Post by Mari123 » 18 Jan 2018, 06:11

Smesko bas ti fala epten me utesi,se nadevam deka se ke bide ok malce i hormonite si go pravat svoeto ama ke mine (big-hug)

SeaMermaid85
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 30 Apr 2017, 20:54
Location: САД
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by SeaMermaid85 » 19 Jan 2019, 16:15

22. 8. 2019

Одговори

Return to “Породување”