Вашите термини за породување

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Lena_nela » 05 Nov 2015, 08:05

Со лесно Ники (bu) чекаме (b4) и мекици (jmp)

Niki15
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 04 Nov 2015, 19:34
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Niki15 » 08 Nov 2015, 14:28

Драги мамички како прво сакам да ви се пофалам дека и јас станав мајка. Долгоочекуваната ќерка дојде на свет жива здрава и на мене најубаво бебе. Ви посакувам секој од вас да го почувствува тоа, бидејќи било најубаво нешто во животот. (joy)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Peperutka » 05 Apr 2016, 13:29

Списокот за трудниците со термини ни е празен (confus)
Ајде трудниците да направат нов список (smile)
Ги чекаме Martinka,Ninushka,Onlyforyou,Elena04,Hepiness и некоја ако заборавив,да не ми замерите (grupna-gushka)

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by only44you » 05 Apr 2016, 15:38

Peperutka wrote:Списокот за трудниците со термини ни е празен (confus)
Ајде трудниците да направат нов список (smile)
Ги чекаме Martinka,Ninushka,Onlyforyou,Elena04,Hepiness и некоја ако заборавив,да не ми замерите (grupna-gushka)
Пеперутче, мојот краен термин е 06.07.2016 (smile)
Со лесно на сите идни мамички dance (bu)

Martinka
Член
Член
Мислења: 114
Придружен: 16 Apr 2013, 11:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 57 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Martinka » 05 Apr 2016, 23:14

Мојот краен термин е 15.06.2016 (rad)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by kit-kat » 06 Apr 2016, 07:20

Со лесно на сите (bu) (bu) (bu)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Peperutka » 07 Apr 2016, 09:46

Martinka 15.06.2016 (bu)
Only44you 06.07.2016 (bu)

Ајде другите мешиња (love5)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by milena15 » 07 Apr 2016, 13:44

18.08.2016 mazence (joy) (joy)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Lena_nela » 07 Apr 2016, 13:53

Martinka 15.06.2016 (bu)
Only44you 06.07.2016 (bu)
milena15. 18.08.2016 (bu)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by ripcence » 07 Apr 2016, 15:24

Со лесно мешиња! (t3) (love5)

Одговори

Return to “Породување”