Вашите термини за породување

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by borjana » 09 Apr 2016, 22:53

Со лесно мешиња од среќа се наежив. Милена машала премногу ме израдува

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by SMESKO » 10 Apr 2016, 17:31

Со лесно на сите мешковци (part) (part) (part)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by kit-kat » 11 Apr 2016, 09:50

Ви посакувам на сите лесен пораѓај. Чекаме мекици по ред (smile)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Lejla7 » 12 Apr 2016, 09:49

Јас не сум многу во тек со темите, само да ве поздравам (grupna-gushka) Со лесно на сите

Милена посебно ме изненади и израдува (rad) (rad) (rad) Го чекаме маженцето да дојде на свет (rad) (rad) (rad)

Кит кет (big-hug) (big-hug) (big-hug)

Gabi_22
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 12 Apr 2016, 12:07
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 2 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Gabi_22 » 12 Apr 2016, 12:35

 ! Message from: Peperutka
Пишуваме кирилица viewtopic.php?f=8&t=2
Zdravo,
Jas sum nova na forumov, vekje dva dena sum vo 9 mesec, mojot kraen termin e 10.05

(l2)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by sweety » 12 Apr 2016, 13:54

(dobr) Габи, што очекуваш го знаеш ли полот, со лесно до крај

Gabi_22
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 12 Apr 2016, 12:07
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 2 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Gabi_22 » 12 Apr 2016, 14:17

Baby boy ;)
Blagodaram, na site so lesno

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by sweety » 12 Apr 2016, 17:27

Martinka 15.06.2016 (bu)
Only44you 06.07.2016 (bu)
milena15. 18.08.2016 (bu)
Gabi_22 10.05.2016 (bu)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by Lena_nela » 12 Apr 2016, 20:23

Габи со лесно,ке чекаме мекициииии (jmp)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Вашите термини за породување

Post by sweety » 13 Apr 2016, 10:28

Gabi_22 10.05.2016 (bu)
Martinka 15.06.2016 (bu)
Only44you 06.07.2016 (bu)
milena15. 18.08.2016 (bu)

Одговори

Return to “Породување”