Во која недела се породивте?

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Vesela » 28 Mar 2013, 16:57

40 + 3 дена

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3254
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1729 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by kit-kat » 28 Mar 2013, 17:41

37+1
Терминот ми беше од 16,06-16,07 а јас се породив на 24,06 првиот ден од втората недела.Спонтано и прерано за прворотка.Но лесно како пердув.Камо и овој пат така да поминам

davidkjara
Редовен член
Редовен член
Мислења: 376
Придружен: 14 Jul 2012, 08:46
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 125 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by davidkjara » 29 Mar 2013, 19:52

38 nedela i 3 dena

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by imambebe » 19 Aug 2013, 12:42

40 недела и 6 дена, речиси 41

Emilija85
Член
Член
Мислења: 197
Придружен: 20 Nov 2012, 16:33
Му се допанале: 62 пати
Им се допаднал: 73 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Emilija85 » 17 Sep 2013, 10:07

Нели како нормално се смета од 38-42 недела, па ме интересира за тие што се породиле пред 38 недела, тоа се случило бидејќи имало некои компликации, во бременост и сл. или туку така нормално се се случило и тоа. Прашувам бидејќи околу 36-37 недела сакам за кратко да патувам, не е многу далеку, но не сакам да раѓам таму некаде по пат или успат (smile)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Crnokosaa » 17 Sep 2013, 10:47

39 ÷ 6 dena po polnok znaci 40 tocno .

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 867
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 549 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Sashka » 22 Sep 2013, 16:35

38 + 1

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Peperutka » 28 Sep 2013, 12:58

38 недела.

anuvce
Нов член
Нов член
Мислења: 52
Придружен: 03 Jan 2013, 17:20
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 38 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by anuvce » 20 Oct 2013, 10:46

39+5

tanjic
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 16 Dec 2012, 13:14
Му се допанале: 14 пати
Им се допаднал: 46 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by tanjic » 20 Dec 2013, 19:19

42 nedela

Одговори

Return to “Породување”