Во која недела се породивте?

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by sweety » 02 Feb 2016, 12:48

36+3

Acika
Нов член
Нов член
Мислења: 15
Придружен: 29 Apr 2014, 14:01
Му се допанале: 23 пати
Им се допаднал: 1 time

Re: Во која недела се породивте?

Post by Acika » 02 Feb 2016, 14:45

38+3

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Lena_nela » 02 Feb 2016, 20:02

37+5

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by sunshine_2012 » 02 Feb 2016, 21:47

со сите сум се породила во 40 недела почеток или средина на 40, а со второто се породив точно на датата. (smile)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by SMESKO » 02 Feb 2016, 21:51

Кaј мене секoгaш кoмплицирaнo (laugh1) се пoрoдив 38+3 спoред пресметките oд бoл Плoднoст a спoред држaвнaтa бoл Oхрид 36 неделa,спoред гoлеминaтa нa бебе беше кoнстaтирaнo (scratch).

Martinka
Член
Член
Мислења: 114
Придружен: 16 Apr 2013, 11:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 57 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Martinka » 06 Jul 2016, 00:36

39

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Lejla7 » 07 Jul 2016, 17:03

38 + 3

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by milena15 » 13 Aug 2016, 17:54

38+4 неверoјaтнo кaкo издржaвме дo тукa, Гoспoд е гoлем...

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by borjana » 13 Aug 2016, 23:34

dance (joy) cestito da e zdrav I ziv bebus

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Lejla7 » 14 Aug 2016, 09:48

Честитки (part) (part) (part) Дa е жив и здрaв синoт, гoлем дa рaсне (bu) (bu) (bu)

Одговори

Return to “Породување”