Во која недела се породивте?

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Lejla7 » 02 Jan 2017, 23:00

38 + 5

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by SMESKO » 29 Apr 2017, 14:42

39+3

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Girl23 » 23 Jun 2017, 12:59

Здраво на сите јас се породив точно на 40 недела имам синче чувството неопишливо кај сите нека дава господ ваква радост

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by sweety » 04 Jul 2017, 16:45

@Lejla7 i @SMESKO ве означив олти и двете сте со втор царски а гледам покасно сте се проодиле, на мене докторот ми рече најкасно до 38+0 , вас како ве советуваа , за десетина дена кога ќе имам термин ќе прашам.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Lejla7 » 04 Jul 2017, 20:07

Мене дoктoрoт плaнирaше и пoдoлгo дa ме "чувa", aмa пoстелкaтa ми стaрееше и бебетo не рaстеше, зaтoa се пoрoдив 38+5, двa денa пoкaснo oд првиoт цaрски. Инaку 38+ е вo ред зa втoр цaрски, не се секирaј.

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by SMESKO » 05 Jul 2017, 09:54

Мене првата (t3) ми беше 38+4 а втората (t3) во 39+3,и мене др не ми препорачуваше ама баш ништо ниту ми спомна нешто такво.Ајде со лесно мила Господ со вас (rad) (rad) (rad) (bu)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by sweety » 05 Jul 2017, 12:35

Фала ви , и една моја пријателка е трудна па маичниот исто и рекол дека ако биде царски се прави две три неделе пред термин,кога и да е само со лесно д абиде ,да помине се во најдобар ред и јас и бебето па кога одлучат докторите тогаш.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by sweety » 30 Jul 2017, 20:15

38+2

Winter-Girl
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 10 May 2017, 18:28
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 2 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Winter-Girl » 15 Oct 2017, 20:35

Не се пофалив порано, ама на 27ми септември добив ќеркичка, постојано бев со неа, затоа не се пофалив (rad) Инаку, се породив 4 дена пред терминот. На 1ви октомви ми беше, ама не и’ се чекаше.

Sonne84
Нов член
Нов член
Мислења: 12
Придружен: 14 Oct 2017, 15:46
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 7 пати

Re: Во која недела се породивте?

Post by Sonne84 » 17 Oct 2017, 07:56

 ! Message from: Peperutka
Пишуваме кирилица тоа е едно од правилата на форумот
jas za prvoto 39+6
za vtoroto 42ra nedela

Одговори

Return to “Породување”