Карлично породување

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Карлично породување

Post by Nespretna » 26 Nov 2012, 23:36

Сите знаеме дека природно си е природно, ама сепак, и ризикот мислам дека е голем. Ако тие ти гарантираат дека се ќе биде во ред (а тоа не може да се случи) може и ќе размислам... Ама сепак, царски, и царска работа си завршила :)

Bilence 123
Член
Член
Мислења: 156
Придружен: 18 Aug 2014, 18:33
Им се допаднал: 18 пати

Re: Карлично породување

Post by Bilence 123 » 11 Mar 2015, 01:50

I moeto bebce e karlicno a veke 35 nedela sum, vcera bev na privaten lekar i toj nekako ne veruva deka ke se svrti bidejki bilo normalno zavrteno so glavceto sedo 7 mi mesec,pa se svrtelo karlicno, ama mi veli da sum se porodila prirodno nekako ko so polovina usta mi gokaza toa demek sum bila vtororotka. Od druga strana veli bebeto e 2 500 a mozelo da nakaci i kilo do krajot , vo toj slucaj karlicno poroduvanje trebalo da se izbegne, i sega mi ostanuva da pocekam uste nekoja nedela da vidime dali ke se svrti, vo slucaj da se svrti pak postoelo rizik od zamotuvanje na papocnata vrvca okolu vratot. Mora da se vodi smetka i za toa. Zdravje, ke vidime sto ke ispadne. (kup)

Одговори

Return to “Породување”