Породилни болки

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Породилни болки

Post by Lena_nela » 06 Nov 2015, 09:51

Ники јас неможам мн да ти помогнам околу болките,зашто со синко се породив царски,но еве има други што ги почуствувале тие болки.Па со лесно мила,те чекаме да ни пишеш дека се гушкате со бебушка (love5)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Породилни болки

Post by Maceto » 06 Nov 2015, 13:27

Niki15 wrote:Здраво мамички сакам да ве прашам нешто во врска со болките. Денес чувствувам болки во кичмата и ниско долу болката се повторува на 1 час и трае 15 мин. Јас мислам дека доаѓа време за бебчето да излава сакав да прашам колку чести треба да се болките за да појдам на болница
Ники доколку болките ти се издржливи поседи си дома,спремај си торбицата,истуширај се и гали меше,кога ќе дојдат на некои 10 мин можеш да појдеш во болница.Јас отидов со 4 см отворена без да осетам болка,и многу лесно се отворив и породив.Ти посакувам пораѓај како мојот и обавезно соработка со докторот и акушерките.Те гушкам и чекаме мекици денес (big-hug)

Niki15
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 04 Nov 2015, 19:34
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Породилни болки

Post by Niki15 » 06 Nov 2015, 14:17

Фала многу мамички. Јас од синоке сум во болница и уште сум со тие болки. Ништо повеке почна да ме фаќа паника. Не можам веке да лежам а којзнае кога ќе се породам (comp)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Породилни болки

Post by Lena_nela » 06 Nov 2015, 18:11

Niki15 wrote:Фала многу мамички. Јас од синоке сум во болница и уште сум со тие болки. Ништо повеке почна да ме фаќа паника. Не можам веке да лежам а којзнае кога ќе се породам (comp)
Ајде Ники само со лесно,ке биде се, и не му мисли и не паничи кога ке реши бебчето ке си излезе (big-hug)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Породилни болки

Post by Lena_nela » 08 Nov 2015, 10:24

Никиииии да не има нешто ново???

Одговори

Return to “Породување”