Царски рез по избор или природно породување?

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Царски рез по избор или природно породување?

Post by Peperutka » 01 Mar 2015, 14:59

Јовка,по првиот царски рез,на контрола кај матичниот гин.бев по 5 месеци.
Со направениот ПАП тест и ехо се беше супер,матката вратена во својата форма,се беше одлично.Му кажав на гин. дека сакам брзо за второ дете,тој ми рече да почекам уште некој месец. (smile) По 7 месеци ја добив првата менстрр. и со таа останав бремена,значи по 8 месеци од првиот царски.
Беше многу ризично дека навистина не се препорачува за брзо време нова бременост по царски рез,дека е операција,се сече матката па треба време таа рана да зарасне.
Но кај мене испадна се добро,фала му на Господа,со два царски едноподруго,супер сум и јас и децата (rad)
Јовка нема место за страв,кај тебе се во прашање 13 месеци,слободно работи си за второ,со среќа и да славиме за bfp

Одговори

Return to “Породување”