Цени на породување во приватни болници

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Цени на породување во приватни болници

Post by Радост » 09 Jan 2014, 23:32

Да Red Rose. Додека сум жива ќе го благословувам.
Не се каам за стресовите во ГАК зошто тогаш мислев дека тоа е паметен избор, но после се и после породувањето и негата за нас двете, парите не значат ништо. Таман и банките да имаат некаква корист од се. :)


Да се стабилизирам и во другата тема ќе напишам се детално.

Stefanija
Нов член
Нов член
Мислења: 47
Придружен: 04 Dec 2013, 23:45
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 35 пати

Re: Цени на породување во приватни болници

Post by Stefanija » 10 Jan 2014, 17:57

Ова со Плодност испадна од кај и да си поќе ти се исплаќа да одиш Битола отколку Скопје... (smile)
А по се’ што сме слушнале- Плодност е на рамниште на скопските приватни болници, па... (thumbsup)
Браво и блазе си му на битолчанКИ а?
(rad)

iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Цени на породување во приватни болници

Post by iva-iva » 25 Mar 2014, 21:00

женски да споделам позитивно искуство се породив во болница Плодност спонтано со епидурал и да ви кажам вреде за секој денар! породувањето не е повеке болно искуство.. за мене иако бев преплашена е најубавото нешто што ми се случило.. и на крај цената е минимална 35000 ден плус епидуралната 12000...

Dorotea111
Домашен член
Домашен член
Мислења: 538
Придружен: 07 May 2013, 10:14
Му се допанале: 128 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Цени на породување во приватни болници

Post by Dorotea111 » 13 Feb 2015, 14:08

Uste mi e mnogu rano za poroduvanje, no ete nesto me zamisli i da prasam. Dali navistina vo Sistina poroduvanjeto moze da se plati na rati? Na kontrola mi rekoa deka poragjanjeto kje mora da bide so carski, nesto povrzano so grloto na matkata, vo smisla rizicno itn.
Kako odi plakjanjeto na rati? So kogo se dogovara ova? Se podnesuva nekakva molba ili kako?
Fala

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Цени на породување во приватни болници

Post by ivvi<3 » 14 Mar 2015, 22:45

Доротеа, мислам дека тоа се однесува на кредитни картички, ги плаќаш одеднаш, а секој месец ти се одбива од плата или сл. Мислам дека никаде не даваат на рати.

Одговори

Return to “Породување”