Предвремено родени деца

Сите теми што се поврзани со породувањето. Термин за породување, болница, искуства итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
kate_ogi
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 18 Nov 2011, 16:41
Location: Sveti Nikole
Им се допаднал: 1 time

Предвремено родени деца

Post by kate_ogi » 18 Nov 2011, 16:59

Zdravo na site onie koi se prikluceni na forumot. Jas sum nova i prvpat se zaclenuvam na forum. Temata e za moe licno iskustvo. Se porodiv vo 27 ta nedela i rodiv zivo zensko bebusce tesko 720gr. Sega e vo inkubator prima infuzija i antibiotska terpija. Doktorite velat deka se e vo red. Site onie koi imaat slicno iskustvo na moeto gi molam da odgovorat. Poz

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11005
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5789 пати
Им се допаднал: 3547 пати

Re: Предвремено родени деца

Post by Debora » 18 Nov 2011, 17:16

Кате Оги прво (dobr) гоооооолемо добродојде на форумов. Нека ти е живо и здраво бебенцето и Бог нека го благослови. Колку само се израдував кога го прочитав твојов пост - дека лекарите викаат дека се е добро, а и верувај во тоа. (a2)

Marina
Домашен член
Домашен член
Мислења: 643
Придружен: 22 Mar 2011, 15:00
Location: Giessen,Germany
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 20 пати

Re: Предвремено родени деца

Post by Marina » 18 Nov 2011, 20:02

(dobr) Кате Оги, немам искуство како твоето,ама имам неколку другарки што се родени со 700-800 грама и ништо не им фали,а пред 25 години технологијата и медицината не биле толку развиени како денес. Нека е здрава и жива принцезичката и нека си се развива како што треба (a2)

TinaV
Редовен член
Редовен член
Мислења: 484
Придружен: 04 Nov 2011, 14:08
Им се допаднал: 3 пати

Re: Предвремено родени деца

Post by TinaV » 19 Nov 2011, 11:32

Kate_ogi, (dobr), честитки за ќеркичката, да е жива и здрава. Се ќе биде во ред. Денешната наука е напредна и вакви случаи има многу досега и се разбира се успешни.Позз.

JasminaJN
Домашен член
Домашен член
Мислења: 627
Придружен: 09 May 2011, 15:18
Им се допаднал: 3 пати

Re: Предвремено родени деца

Post by JasminaJN » 19 Nov 2011, 11:36

Кате_оги добредојде на форумов (dobr) .Имај убава дружба.
Жива и здрава нека е ќеркичката, штом лекарите велат дека е ОК тие знаат најдоро. (a2)

Raphaella
Член
Член
Мислења: 172
Придружен: 03 May 2011, 14:54
Им се допаднал: 6 пати

Re: Предвремено родени деца

Post by Raphaella » 19 Nov 2011, 12:37

Кате Оги и од мене (dobr) и (con) за твојата принцезичка. Нека е жива и здрав. Господ нека ја благослови. Да порасне во добра, силна, умна и убава жена.
Можеби нема што многу да те посоветуваме освен да веруваш дека се ќе биде добро, и докторите ти велат дека е добро. А јас ти велам и надевај се на Господ зашто Тој е семоќен и некогаш дури и нешто да изгледа страшно или невозможно барај од Него да е со тебе, со вашето семејство, со тоа прекрасно малечко бебенце и ќе биде добро. (a2)

kate_ogi
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 18 Nov 2011, 16:41
Location: Sveti Nikole
Им се допаднал: 1 time

Re: Предвремено родени деца

Post by kate_ogi » 19 Nov 2011, 13:43

Vi blagodaram na site koi mi pruzivte i troska uteha. Samo Gospod ni dava sila da izdrzime i naseto prvo detence Ogi koj ima 2god i 5meseca. Kako sto e Gospod nikoj ne e

natenataly
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 08 Nov 2017, 20:15
Му се допанале: 2 пати

Re: Предвремено родени деца

Post by natenataly » 08 Nov 2017, 20:24

Ima li majka so predvreme rodeno bebe

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2250
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 932 пати
Им се допаднал: 1186 пати

Re: Предвремено родени деца

Post by sweety » 19 Nov 2017, 21:24

Слободно ме прашај, имам веќе едно прематурче

natenataly
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 08 Nov 2017, 20:15
Му се допанале: 2 пати

Re: Предвремено родени деца

Post by natenataly » 03 Dec 2017, 17:11

Koja nedela se porodivte i vaseto iskustvo?

Одговори

Return to “Породување”