Што после губење на плодот???

Место за подршка на сите оние кои се соочиле со спонтан абортус. Што после спонтан абортус, причини, испитувања итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Happy^_^ » 23 Jul 2014, 11:14

Ете ме пак тука. Дефинитивно требаше да се прекине бременоста, првиот ден шокот беше голем но потоа се помиривме со тоа.
Животот продолжува а има една поговорка Dum spiro, spero - Додека дишам, се надевам.
Празнината е голема, но јас решив да ја надополнам со тоа што ќе си пишувам дневник во кој ќе му се обраќам на моето бебенце.
Не е лесно но да знаете на сите што ви се счучило ова во прво тромесечје сте имале "среќа" во цела несреќа. Заспиваш те средуваат и толку.
А јас лежев два дена во болница, ги имав вистинските породилни болки и се со ред без целосна анестезија.
Се надевам ова беше припрема за нареден пат. Само поуспешен.
Како и да е никогаш нема да го заборавам ова бебенце, кое ме направи најсреќна со неговите движења во мене, до последен момент не престана но тоа е што е, сега и јас имам ангелче на небото.

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Радост » 23 Jul 2014, 11:17

(big-hug) (big-hug) (big-hug) (big-hug) (big-hug)

buci12345678
Редовен член
Редовен член
Мислења: 299
Придружен: 04 Nov 2013, 14:25
Му се допанале: 188 пати
Им се допаднал: 238 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by buci12345678 » 23 Jul 2014, 11:32

ох мила биди силна (big-hug) (big-hug)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Vesela » 23 Jul 2014, 11:40

Хепи мила, те прегрнувам (big-hug) (big-hug) (big-hug)

ripcence
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1127
Придружен: 03 Aug 2013, 02:50
Location: Скопје
Му се допанале: 1340 пати
Им се допаднал: 892 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by ripcence » 23 Jul 2014, 11:42

(big-hug) (big-hug) (big-hug)

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Crnokosaa » 23 Jul 2014, 11:49

(big-hug) (big-hug) (big-hug)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Peperutka » 23 Jul 2014, 11:59

Хепи,нека ти и тм го пребродите овој тежок период за вас,за со нови сили повторно да се израдувате на нова бременост која ќе резултира со здраво и убаво бебе на кое неизмерно ќе му се радувате (a2)
Се случуваат и вакви работи,но мора да се оди понатаму и да не се изгуби надежта.Тешко е знам,ти ја знам болката но мојата болка беше уште поголема од твојата (cry1) Моето бебе се роди живо со срцева маана(и други работи) која на ултразвук не се гледаше,па поради тоа беше на Интензивна нега приклучено со кислород,триста инфузии и терапии.Како ни беше на мене и мм кои секој ден одевме да го гледаме и бевме малку среќни што ќе ни дозволат да го допреме (cry1) (cry1) (cry1) Кога ни рекоа дека е реанимирано(значи дека крајот му се гледа),светот ни се сруши (cry1) И јас имам ангелче на небото.Ова е уште поголема болка и затоа мораш да бидеш силна,од лошо има и полошо.
Те гушкам (a2)

Girl
Член
Член
Мислења: 191
Придружен: 26 Feb 2014, 09:01
Му се допанале: 27 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Girl » 23 Jul 2014, 12:11

(big-hug) (big-hug) (big-hug)

saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by saska075 » 23 Jul 2014, 12:17

Хепи мила (big-hug)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by sweety » 23 Jul 2014, 12:25

Хепи силна гушка за тебе (big-hug) (big-hug) (big-hug)

Одговори

Return to “Спонтан абортус”