Што после губење на плодот???

Место за подршка на сите оние кои се соочиле со спонтан абортус. Што после спонтан абортус, причини, испитувања итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Happy^_^ » 23 Jul 2014, 12:50

(big-hug) до сите.

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by maried » 23 Jul 2014, 13:18

Ми го нема постот :-( Сакав само да ве гушнам и двете, и да ви кажам да бидете силни :-(

Luna1
Нов член
Нов член
Мислења: 83
Придружен: 12 Mar 2014, 16:50
Му се допанале: 6 пати
Им се допаднал: 39 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Luna1 » 23 Jul 2014, 13:21

Хепи мила, многу ми е жал, бидејќи и јас го преживеав истото предходната недела и скоро во иста недела како и ти комплетно те разбирам.. (big-hug) се надевам ова ке ни биде последното такво лошо искуство. (big-hug)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by anabejbi » 23 Jul 2014, 13:23

Хепи, (a2) многу ми е жал, (cry)
Силна гушка за тебе (big-hug) (big-hug) (big-hug), мора да бидеш силна и да го пребродиш ова, не се затварај во себе, плачи ако ти се плаче, ние сме тука и ја имаш нашата подршка (big-hug)

andrea
Редовен член
Редовен член
Мислења: 297
Придружен: 22 Oct 2013, 14:07
Му се допанале: 60 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by andrea » 23 Jul 2014, 13:26

Happy mila (shaking) (big-hug) (big-hug) (big-hug)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by kit-kat » 23 Jul 2014, 14:28

Хепи мила силна жено.
Бог нека ве чува и тебе и тм.
Ќе го надминете и ова и Бог ќе ве дарува со здрави и живи дечиња. (bu)
Многу сте млади има време за најмалку 3 (b4)
Те (kup) силно.

stela
Редовен член
Редовен член
Мислења: 298
Придружен: 29 Apr 2012, 22:20
Му се допанале: 88 пати
Им се допаднал: 149 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by stela » 23 Jul 2014, 16:23

Хепи мила немам зборови да ти ја намалам тагата но имам една најсилна гушка за тебе (big-hug)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1285 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Lejla7 » 23 Jul 2014, 17:08

Мила, ти знаеш што мислам јас за тебе, да не се повторувам

Само (big-hug) (big-hug) (big-hug)

Се ќе биде. За секого во свое време.

(a2) (a2) (a2)

Mau
Домашен член
Домашен член
Мислења: 592
Придружен: 09 Mar 2014, 12:47
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 334 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Mau » 23 Jul 2014, 17:26

Нема да те сожалувам мила, знам колку си јака и силна и позитивна личност... се додека имаш надеж те очекува голема среќа...

само го молам Бога да разбере, дека немора силните и јаките како тебе да им приредува вакви ситуаации знаејќи дека ке се издржат... Ти си голем човек мила и те чека големо нешто... Јас секогаш си викам , фала му на Бога што лошите работи ги доживеав порано, надевајки се дека ме чекаат само убави нешта...

(a2)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Filigran » 23 Jul 2014, 19:21

Мау, дај Боже да е така, ама секогаш кога нешто лошо ќе ни се случи си велиме дали е ова можно, не, ова не ми се случува мене. Во животов не чекаат и убави и неубави моменти, ние само треба да бидеме силни да ги издржиме.
А Хепи е силна девојка/жена, и знам дека ќе го преброди ова. Судејќи по напишаното ме радува што е оптимист, и само така треба да биде. Следниот пат ќе биде се во ред. А ангелчето на небото го гушкаме.
Тебе мила Хепи уште повеќе (big-hug) (big-hug) (big-hug) (big-hug)

Одговори

Return to “Спонтан абортус”