Што после губење на плодот???

Место за подршка на сите оние кои се соочиле со спонтан абортус. Што после спонтан абортус, причини, испитувања итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by imambebe » 23 Jul 2014, 21:32

Хепи (cry1) (big-hug) остани силна, како што си.Те гушкам најсилно.

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by snegulka83 » 23 Jul 2014, 22:25

Swetty@ i Happy mnogu mi zal, tuka sme site za podrska i da spodelime i dobro i loso. (kup) (kup) (kup)

NadicaG

Re: Што после губење на плодот???

Post by NadicaG » 24 Jul 2014, 08:04

хепи племенита душо моја (big-hug) ,ме расплаче твојот пост и јас сум благодарна што толку радост ти донесе овој период,да тое е ангелче што ќе те чека на небото (big-hug) ,можеби не е содветна споредба,но и јас сум премногу благодарна за кученцата што ми донесоа толку радост овие два месеци,но што мораше да се збогувам со нив,нема ден да не мислам на нив и да не плачам (cry1) ,не е содветна споредбата,но претпоставувам како се чуствуваш (kup)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by SMESKO » 28 Dec 2018, 12:09

Здраво женски,прво ќе ми извините што овде пишувам но деновиве некако се ближат кон дента кога светот ми се сруши сакам да ги искажам чувствата зш многу ми тежи ама баш мноооогу.Иако поминаа скоро 4 год мене сеуште ме боли срцето ме боли душата,тешко ми паѓа загубата тешко ми е иако имам 2 анѓели дома кои ме радуваат секој ден и радоста со нив е најголема,но сепак ме боли женски,солзи се ронат кога и да помислам на тоа анѓелче на тоа суштество кое не ни знам како би излгедало истите прашања ме мачат еве 4 години скоро зошто Господ ни го зема она на што најмногу му се радуваме ,надеваме ...истите прашања одговорите никогаш нема да ги знам.....тоа душе мало студено ме потсеќа на тагата на болката на солзите на се што може да се поврзе со ГОЛЕМА ТАГА,солзи течат како денес да го изгубив,го сакам тоа душе,го сакам со целото срце мое,го сакам луѓе верувајте со цело мое срце,сеуште ми е во мислите во срцето,моето душе Димитар почивај во мир иако не беше ни родено,за мене секогаш ќе си СИНЧЕТО КОЕ НИКОГАШ НЕ СТИГНАВ ДА СИ ГО ГУШНАМ ,ДА МУ КАЖАМ КОЛКУ ГО САКАМ,ДУШАТА БИ МУ ЈА ДАЛА но чудни се патиштата Господови,можеби еден ден ќе се запознаеме и ќе ни биди дадена можност да си кажиме колку се сакаме а не се ни запознавме,за мене ти имаш плава коса,сини очи уста на мама и душа слатка како мојата,ти си златото,сонцето душата на мама....
Почивај во МИР душа моја Димитар.

Bile90
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 19 Oct 2021, 12:12

Re: Што после губење на плодот???

Post by Bile90 » 22 Oct 2021, 10:33

Zdravo devojki
Sakam da vi spodelam iskustvo od sontan abortus, dali krvarenje skoro tri nedeli posle kiretaza e normalno, i pokraj toa sto bev na pregled me proverija deka se e ocisteno kako sto treba, od vreme na vreme povtorno krvaram i imam bolki, dali nekoj imal vakvo iskustvo?

Одговори

Return to “Спонтан абортус”