Што после губење на плодот???

Место за подршка на сите оние кои се соочиле со спонтан абортус. Што после спонтан абортус, причини, испитувања итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Радост » 18 Jul 2014, 16:33

И да напишам колку многу ми е жал нема да ти промени зошто верувам дека нема утеха. Бог нека ти даде сила да застанеш пак на нозе. (big-hug)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Lejla7 » 18 Jul 2014, 16:38

Ах бе Свити.... (a2) (a2) (a2) (a2)
Синоќа читав нешто во Библијата и сега твоите зборови ме навратија на тоа. Истото прашање - каде сум погрешила си го поставував и јас не еднаш туку веќе три пати во мојот живот. Не си погрешила никаде. Не е тоа казна. Можеби преку ова наше страдање Бог се обидува да не научи нешто, ако и страдањето го прифаќаме со смиреност, смирено ќе биде и нашето срце...

Знам колку ти звучат празно овие зборови сега. Знам како се чувствуваш сосема. Да не сум го преживеала да не верував. Биди силна, ќе помине. Плачи си кога ти се плаче, сподели со некого, верувај дека можело да биде и полошо...нека си ти жива и здрава, се ќе биде

Те гушкам силно најсилно (big-hug)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by sweety » 18 Jul 2014, 17:30

Ме расплакавте и Хепи и Свити се стаписав кога прочитав Господ нека ви даде сила и на двете што и да кажам е превише

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by anabejbi » 18 Jul 2014, 18:36

Навистина незнам што да кажам, зошто се случува ова, (big-hug) плачам и јас за Хепи (a2) и Свити (a2) , силна гушка и до двете (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by SMESKO » 18 Jul 2014, 19:00

Немам просто зборови што да кажам.Ќе се (prayer) (prayer) (prayer) за вас

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by kit-kat » 18 Jul 2014, 21:14

Sweet@ (big-hug) не можам да кажам колку ми е жал.
Знам како е да се руши во еден момент цел твој свет и веќе да нема смисла животот.
Но мила така е денес. Ќе станеш и пак ќе си забремениш без проблем.
Со тебе сме за што сакаш тука сме (kup)

andrea
Редовен член
Редовен член
Мислења: 297
Придружен: 22 Oct 2013, 14:07
Му се допанале: 60 пати
Им се допаднал: 142 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by andrea » 18 Jul 2014, 21:20

Silna guska i do tebe sweety@,nemam zborovi za uteha,samo znam deka eden den site ke si drzime (b4) vo racete,Gospod e golem i ke gi slusne molitvite nasi...Bidi jaka mila nie sme so tebe (a2)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Peperutka » 19 Jul 2014, 07:49

Хепи и Свити,навистина се шокорав кога прочитав за вас (cry1) (cry1)
Ве гушкам силно и ви праќам сила да се соземете,исплачете се за да ви се олесни,но никако немојте да ја губите надежта или да паднете (big-hug) (big-hug) Да го поминете овој тежок период за со нови сили кон целта - bfp
Една силна гушка и држете се (big-hug) (big-hug) (big-hug)

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by belomorka » 19 Jul 2014, 10:03

сега видов. многу сум гневна лута. бесна нервозна, уште што не. мила што и да кажам не вреди. ние сме силни жени. една моја пријателка, помина низ истот што помина и ти но дури три пати. сега има керка и ке биде прваче.
понекогаш си велам барем однапред да си ја знеме судбината, ама неможело така.

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Што после губење на плодот???

Post by Lena_nela » 19 Jul 2014, 16:04

Девојки (big-hug) (big-hug) (big-hug)

Одговори

Return to “Спонтан абортус”