Page 11 of 14

Re: Што после губење на плодот???

Posted: 19 Jul 2014, 18:15
by sunshine_2012
Многу, многу ми е жал и за свити и за хепи, немам зборови на утеха само ке ве гушнам и двете силно силно (big-hug)

Re: Што после губење на плодот???

Posted: 19 Jul 2014, 20:20
by Vesela
Devojki mnogu mi e zal. Sweety Mila (big-hug) . Citam I placam . Ve pregrnuvam.

Re: Што после губење на плодот???

Posted: 19 Jul 2014, 23:24
by Petra
Девојки, да не ги ставаме на исто место случаевите на Хепи и Sweety@. На Хепи бебето е живо.
Sweety@, те гушкам силно и мноооогу ми е жал. (cry1) (cry1) (cry1) Не постојат зборови со кои би ти дала утеха. Можам да кажам дека навистина сум испотресена, и многу ми е жал. (cry1) Ја имаш нашата подршка. (kup) Биди силна и храбра. (a2) (a2) (a2)

Re: Што после губење на плодот???

Posted: 20 Jul 2014, 01:28
by Petra
Sweety@, неможам ни оддалеку да ја замислам вашата болка. Но ако најдеш некаква утеха... секое бебе што ќе замине од овој свет оди на Небото кај Бог, вистина е тоа. (a2) Твоето бебе е на место полно со љубов, светлина и радост.
(a2)

Re: Што после губење на плодот???

Posted: 20 Jul 2014, 01:41
by ripcence
(big-hug)

Re: Што после губење на плодот???

Posted: 20 Jul 2014, 10:24
by Tina9
Хепи и Свити Бог нека ви даде утеха (big-hug)

Re: Што после губење на плодот???

Posted: 22 Jul 2014, 14:38
by Luna1
Денес бев прв ден на работа, неможев повеќе да седам сама по дома, мислам дека ќе полудам. И таму што да ви кажам, сите чудни погледи од колегите... малтене сите знаеја, неможев ни тоа да го издржам, си заминав порано. Изгледа подранив, не знам што да направам бар за малку да заборавам се што проживеав овие денови.
Инаку девојки имате ли некоја информација за Хепи, се надевам дека погрешил лекарот и нема да го мине истиот пат.
Ве гушкам сите и многу значеше вашата поддршка, многу ви благодарам

Re: Што после губење на плодот???

Posted: 22 Jul 2014, 15:03
by Lejla7
Sweety, mnogu mi e zal...i mozam da zamislam kako si se cuvstvuvala megu kolegite na rabota denes...isto mi bese i mene lani, kiretaza vo petok, ponedelnik na rabota...do dusa moevo ne moze ni da se sporedi so tvojata zaguba, ama kolku za uteha, i jas mislev deka poluduvam...
Dobro si napravila sto si se vratila na rabota, sepak ke ti gi ottrgne mislite.Denes te gledale cudno, ama utre veke ke te zaboravat, ne grizi se.Si imaat i tie svoi problemi, a od iskustvo znam deka mnogu mnogu i ne se zamaraat so tugite, sekoe cudo za tri dena...Surovo e, ama taka e.Ostavi gi i ne se zamaraj so niv, gledaj tebe da ti bide dobro.
Poradi nagliot pad na hormonite sekakvi misli i cuvstva ke imas ovoj period, ne e nisto nenormalno toa. Poleka poleka, so tek na vreme ke pomine.Nema tolku silno da ja cuvstvuvas prazninata.
Te guskam silno i slobodno pisuvaj si ovde ako taka ti olesnuva (big-hug)

Re: Што после губење на плодот???

Posted: 22 Jul 2014, 15:16
by buci12345678
леле девојки (cry1) (cry1) навистина ми е многу жал (ner) (ner) (ner) . знам како е само господ нека ни даде сила и здравје што е нашо ке си дојде (cry1) (cry1) (cry1)

Re: Што после губење на плодот???

Posted: 22 Jul 2014, 16:20
by carina
многу ми е жал (sad1) (sad1) (sad1) ,го поминав тој пат,сега имам бебенце,сликите остануваат (sad1) (sad1) (sad1) .ви пракам сила да го пребродите овој период (a2)