MISSED ABORTION

Место за подршка на сите оние кои се соочиле со спонтан абортус. Што после спонтан абортус, причини, испитувања итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by SMESKO » 22 Jan 2015, 14:24

Здраво belicka (dobr) ,сочувствувам со твојата судбина,јас имав 1 missed ab во јануари 2014 во 4 месец од (t3) ,ми направија киретажа па во април пак останав (t3) и сега се гушкаме со дундето.Немој да се плашиш ниту да помислуваш на најлошото,тоа според мене многу влијае,јас во првата (t3) имав многу стресови и нервози и се ми се чини дека заради тоа ми се случе тоа што се случе.
Ти посакувам во скоро време да се пофалиш со (t3) .Со Господ напред (bu)

Anence66
Член
Член
Мислења: 126
Придружен: 27 Aug 2014, 11:15
Му се допанале: 34 пати
Им се допаднал: 66 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by Anence66 » 08 Apr 2016, 22:00

Мислам дека сега сум за овдека. (sad1) . Денес место да си го слушнам срцето на бебето,јас доживеав шок. Нема бременост ми рекоа. Не се развивало, наводно чим е така болно било. Живееше кратко во мене но се чуствувам како светот да ми е срушен. Никогаш не помислив дека до волку болело во душата а е само еден милиметар. Премногу го сакам за да се помирам дека го изгубив. Можеби ќе Соберам сила и пак ќе пробам понатаму,сега сум разочарана. (sad1)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by sweety » 09 Apr 2016, 08:36

Уф душо (cry1) се наежив кога те прочитав, баш ми е жал (big-hug) (a2)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by Радост » 09 Apr 2016, 10:17

Аненце многу ми е жал! (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by SMESKO » 09 Apr 2016, 11:00

Аненце душо немој да се растажуваш,после секој дожд сонце изгрева,многу од нас го има доживеано тоа знаеме како боли,но немој да се откажуваш,животот е борба а ти ќе ја добиеш таа ако не се откажеш (prayer)

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by snegulka83 » 09 Apr 2016, 18:53

(big-hug) (big-hug) (big-hug)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by borjana » 09 Apr 2016, 22:35

Ова е најлошата тема.... мн ми е жал,многу од нас го имаме истото поминато и сочуствуваме со тебе. Една голема гушка и ти праќам мнооогу сила да поминеш низ ова.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by kit-kat » 11 Apr 2016, 09:38

Anence66 wrote:Никогаш не помислив дека до волку болело во душата а е само еден милиметар. Премногу го сакам за да се помирам дека го изгубив. (sad1)
Аненче66 (cry1) потполно ја разбирам тежината на зборовите. Ме врати точно 3 години наназат кога почувствував огромна болка за нешто што не го знаев го немав видено, но го чувствував во мене и премногу го сакав.
Но знај дека болката се намалува но не се заборава. Имаш прекрасен благодет до тебе за кој мораш веднаш да се исправиш. Ако биднало ќе биде пак. Не било за тебе овој пат. (a2)
Те (big-hug) и сети се дека има голем број вакви случаи не си сама (grupna-gushka)

Anence66
Член
Член
Мислења: 126
Придружен: 27 Aug 2014, 11:15
Му се допанале: 34 пати
Им се допаднал: 66 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by Anence66 » 11 Apr 2016, 10:32

Трети ден без моето бебе,трети ден без сон, трети ден болка во душата... Сакам да биде последен пат да го пишувам овој пост тука,во оваа тема... Фала ви што сте со мене... Незнам дали би имала сила да пробам пак за да не ми се случи истото,е тогаш не би можела да издржам по втор пат... Навечер да зимам ќерка ми и толку силно ја гушкам што дури ја будам. И и кажувам дека мама требаше љубовта да ја дели на две а сега остана само она...Дали на некој болката му се изгубила,дали ќе помине од мисливе некако? (sad1)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: MISSED ABORTION

Post by borjana » 11 Apr 2016, 12:52

Анеанче се поминува јас пред година и пол го доживеав истото, пострашно дента ми загина најсаканата личност во собраќајка моја најголема радост и сега тага прв братуцед 19 год.Јас се потресов максимално од таа вест, секако мм се исплаши и одма на доктор, а таму што ке кажат мисед аборитон 11 недела.Првата болка беше толку голема што втората со бебето незнам ни дали ја осекав. Сепак боли, се поминува верувај.Надежта последна умира сега јас пак сум среќна колку што мозам и се надевам дека Бог ќе ме усреќи и мене некогаш, како му е желба. Биди силна и не го запоставувај другото детенце биди благодарна што го имаш, секој момент посвети му го со радост.Што ако се нервираш ништо нема да вратиш, само ќе потрошиш мигови во животот за кои нема времето да се врати, затоа послушај ме (a2)

Одговори

Return to “Спонтан абортус”