Крварење после спонтан абортус

Место за подршка на сите оние кои се соочиле со спонтан абортус. Што после спонтан абортус, причини, испитувања итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Крварење после спонтан абортус

Post by Debora » 12 Jul 2014, 23:37

Миличка парчињата обично се засирена крв. Плодот не мора да се препознае кога ќе испадне, на почеток е толку мал што не се ни гледа.

Miicka
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 04 Jul 2014, 01:18
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Крварење после спонтан абортус

Post by Miicka » 13 Jul 2014, 03:16

Парчињата изгледаат како меко месо, и баш многу многу парчиња досега испаднаа и сеуште трае тоа. Од што може да се толку многу.... Не знам веќе што да мислам, ама многу сум исплашена :(

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Крварење после спонтан абортус

Post by kit-kat » 13 Jul 2014, 08:44

Немој да се плашиш. Штом одиш на гинеколог ја пратат ситуацијата и ќе се среди.
Јас со киретажа бев така да не крварев многу. Ако сакаш да се смириш закажи кај некој приватен за мислење (kup)

Miicka
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 04 Jul 2014, 01:18
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Крварење после спонтан абортус

Post by Miicka » 14 Jul 2014, 17:03

Maticnata e privatna ordinacija ama rab so fondot.
Vcera i se javiv da i kazam deka seuste premnogu krvarav i me prati na GAK, tamu koga vidoa kolku mn krvarav i mi napravija krvna slika sto pokaza promeni od taa od pred nekolku dena, sum stanala anemicna, i mi napravija kiretaza.
Ona sto e cudno e deka ne se sigurni dali stanuvalo zbor za bremenost ili krvarenjeto e predizvikano od nesto drugo ???
Za dve nedeli ke bidat rezultatite od izvadenite primeroci pa ke vidime...

Одговори

Return to “Спонтан абортус”