Градинки

Се за дечиња од преучилишна возраст, цртање, боење, играње, градинки и наши искуства и совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Bube
Редовен член
Редовен член
Мислења: 448
Придружен: 08 Jul 2014, 12:20
Му се допанале: 180 пати
Им се допаднал: 259 пати

Re: Градинки

Post by Bube » 14 Jan 2017, 17:41

Се ближи роденденот на ќерка ми . Што сте ги частеле другарчињата во градинка а да не е хартиена торта ? Некој предлог ?

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Градинки

Post by sunshine_2012 » 14 Jan 2017, 22:27

Колку захтевно стана ова со родендените. Јас се секавам кога и ние одевме во градинка или пак во училиште, носевме чоколадни бонбончиња да си ги почастеш другарчињата и ништо повеке. Ама сега е друго изгледа, треба нешто повеке да се прави. Јас пошто не ги пракам моите у градинка Home schooling сме и незнам што се носи. (unsure)

Одговори

Return to “Предучилишна возраст”