Висок ФСХ

Дијагнозите со кои се соочуваме, а се причина за неплодност

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11020
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5795 пати
Им се допаднал: 3549 пати

Re: Висок ФСХ

Post by Debora » 18 Jul 2013, 13:44

Јас напишав дека кога ФСХ ми беше 8 кома нешто имав по 5 фоликули со кломифен, тоа е супер - значи не бил висок, индивидуално си е што е високо и ниско.
Веројатно дека непотребно се замараш, а хормоните се пореметуваат од грижи, затоа чим ти рекле дека е во ред, остави друго. (smile)

Wannabemum
Нов член
Нов член
Мислења: 2
Придружен: 08 Feb 2014, 00:33

Re: Висок ФСХ

Post by Wannabemum » 27 Feb 2014, 17:53

Драги форумџики!Денес ги добив резултатите од испитувањето на хормоналниот статус на трет ден од циклус и (ner) . FSH ми е 31,6 (1.98-11.6), LH e 14.@ (1.98-11). Во понеделник ќе одам кај матичниот ама ептен ме загрижува високиот FSH. Некое искуство .......

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Висок ФСХ

Post by Lejla7 » 01 Mar 2014, 10:31

Da ne e nekoja greska?
Moj sovet e da si ispitas AntiMilerian hormon za utvrduvanje na rezervata na jajce kletki, no ke vidis i maticniot sto ke ti predlozi
A kolku godini si ( izvini sto vaka direktno prasuvam, zaradi vrednosta na FSH me interesira)?
Pozdrav i se najdobro

Одговори

Return to “Дијагнози на неплодност”