Синдром на полицистични јајници (ПЦОС)

Дијагнозите со кои се соочуваме, а се причина за неплодност

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Синдром на полицистични јајници (ПЦОС)

Post by Girl23 » 11 Apr 2016, 23:39

Фала многу Дебора (smile)

elsa13a
Нов член
Нов член
Мислења: 21
Придружен: 31 Oct 2016, 10:34
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Синдром на полицистични јајници (ПЦОС)

Post by elsa13a » 14 Nov 2016, 14:45

Здраво на сите,
Дали некоја од Вас има искуство со пецкање на јајници (пцос) пред циклус и повремени тапи болки? Дали има место за паника?
Фала,
Поздрав

Одговори

Return to “Дијагнози на неплодност”