Ендометриоза

Дијагнозите со кои се соочуваме, а се причина за неплодност

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Marija_L
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 07 Jul 2014, 15:23

Re: Ендометриоза

Post by Marija_L » 07 Jul 2014, 15:33

Zdravo na site, se soocuvam so ednometrioza na dvata jajnika po 2,5 cm, me interesira kako se soocivte so ova? Dali ostanavte trudni ili Vi pravea nekakva hirurska intervencija?

Vega
Нов член
Нов член
Мислења: 35
Придружен: 06 May 2014, 11:03
Му се допанале: 6 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Ендометриоза

Post by Vega » 09 Feb 2015, 09:55

Marija L, sestra mi 2 pati e operirana od endometrioza. I dvata pati ja operirashe dr. Drakulevski i e prezadovolna. Dva meseca posle vtorata operacija zapochna so ivf postapka i zavrshi uspeshno. No sepak najdobro kje bide da razgovarash so doktor bidejkji ne preporachuvaat sekogash operacija, nekogash preporachuvaat i bremenost bez operacija, zavisi od sluchaj do sluchaj.

Одговори

Return to “Дијагнози на неплодност”