Непроодни јајцеводи

Дијагнозите со кои се соочуваме, а се причина за неплодност

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Непроодни јајцеводи

Post by Debora » 15 Oct 2015, 09:15

 ! Message from: Дебора
Анонимна не ја виде ли пораката од модераторот само еден пост погоре? На форумов веќе не е дозволено да се пишува на латиница. Си имаме наш македонски јазик со наше кирилично писмо и ќе си ги почитуваме. Ако немаш инсталирано кирилица еве како да го направиш тоа viewtopic.php?f=71&t=1463 Еве линк и до правилата на форумов app.php/page/pravila-na-forumot - кои важат за СИТЕ!

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Непроодни јајцеводи

Post by Branka » 23 Jul 2016, 15:01

И мојата дијагноза е непроодни јајцеводи и двата, па ме интересира дали мора да се прави хистеролапароскопија или се оди директно на ин витро?

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Непроодни јајцеводи

Post by borjana » 23 Jul 2016, 17:49

Бранка многу ми е драго што пак те читам.
Исто ми ежал за твојот проблем, но со веќе познат проблем пола работа е завршена.
можеш да направиш хистеролапароскопија а можеш и ин битро. не грижи се. Се ќе се среди. те бакнувам.

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Непроодни јајцеводи

Post by Branka » 24 Jul 2016, 21:08

Фала ти мила Борјана те гушкам и јас (big-hug)

Одговори

Return to “Дијагнози на неплодност”